Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Viltys pratęsti paliaubas Gazos Ruože mažėja su kiekviena nauja raketa

BNS2015.09.08 13:45

Izraelio naikintuvai ketvirtadienį paryčiais bombardavo taikinius Gazos Ruože, atsakydami į palestiniečių raketų atakas, vėl plečiantis smurtui, dėl kurio žlunga viltys, kad bus susitarta pratęsti paliaubas.

Izraelio naikintuvai ketvirtadienį paryčiais bombardavo taikinius Gazos Ruože, atsakydami į palestiniečių raketų atakas, vėl plečiantis smurtui, dėl kurio žlunga viltys, kad bus susitarta pratęsti paliaubas.

Atsinaujinę kovos veiksmai sudrumstė beveik tris dienas trukusią ramybę Gazos Ruože ir pietų Izraelyje, keldami nuogąstavimus, kad naujos paliaubos, apie kurias buvo paskelbta Egipto sostinėje, gali greitai subyrėti.

Jau daugiau nei 1 950 palestiniečių ir 67 izraeliečiai žuvo nuo liepos 8-osios, kai Izraelis pradėjo puolimą, siekdamas sunaikinti islamistų judėjimo „Hamas“ raketas ir sugriauti tunelius, vedančius į žydų valstybės teritoriją.

Po kelias dienas trukusių netiesioginių derybų, tarpininkaujant Egiptui, buvo sudaryta sutartis, kuri turėjo užtikrinti ilgiausią ramybės laikotarpį jau penkias savaites vykstančiame konflikte ir suteikti daugiau laiko debatams dėl opiausių klausimų, priešinančių abi puses, sakė palestiniečiai.

Vienas pareigūnas palestiniečių Vidaus reikalų ministerijoje pranešė apie keturis aviacijos smūgius taikiniams atvirose teritorijose, kurie buvo surengti praėjus maždaug pusvalandžiui po naujų paliaubų įsigaliojimo nuo vidurnakčio.

Izraelis pareiškė, kad smogė „teroro objektams Gazos Ruože“, atsakydamas į apšaudymą raketomis.

Kariuomenė „nedelsdama reaguos į bet kokią grėsmę Izraeliui“, pareiškė žydų valstybė.

Izraelio armijos atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, kad palestiniečių kovotojai trečiadienio vakarą paleido aštuonias raketas, iš kurių šešios nukrito atvirose vietovėse, o viena buvo numušta.

Po vidurnakčio, kai baigėsi vienų paliaubų terminas ir turėjo prasidėti naujas ugnies nutraukimo laikotarpis, buvo pranešta apie dvi raketų atakas.

Milijonai žmonių tikėjosi, kad Egipto derybų tarpininkai padės išvengti smurto atsinaujinimo.

Ankstesnės trijų parų paliaubos žlugo prasiveržus smurtui rugpjūčio 7 dieną.

Naujos paliaubos turėtų trukti penkias dienas, aukšto rango palestiniečių derybininkas Azzamas al Ahmedas (Azamas Ahmedas) sakė Kaire, pridūręs, kad reikia daugiau laiko aptarti „kai kuriems“ dar neišspręstiems klausimams su Izraeliu dėl ilgalaikio ugnies nutraukimo.

Vienas pareigūnas sakė AFP, kad Izraelis norėjo pratęsti ramybę trims dienomis, tačiau taip pat perspėjo, kad palestiniečiai nebuvo linkę daryti nuolaidų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.