Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Vatikanas pritarė JAV atakoms prieš islamo kovotojus

Odeta Vasiliauskaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Baiminantis krikščionių genocido Irake, Vatikanas davė pritarimą Jungtinių Valstijų oro atakoms prieš islamo kovotojus.

Baiminantis krikščionių genocido Irake, Vatikanas davė pritarimą Jungtinių Valstijų oro atakoms prieš islamo kovotojus.

Teigiama, kad tai – itin retas atvejis ir išimtis Vatikano politikoje, kuri dažniausiai pasisako už taikų konflikto sprendimą. Šventojo Sosto ambasadorius Jungtinėms Tautoms parėmė amerikiečių atakas, kviesdamas skubiai intervencijai, kol dar ne vėlu.

Vatikanas nepritarė 2003-iųjų invazijai Irake ir pernykščio sprendimo atakuoti Siriją.

JAV siunčia į Iraką dar 130 karinių patarėjų

Jungtinės Valstijos siunčia dar 130 karinių patarėjų į Irako šiaurę įvertinti humanitarinės krizės masto tame regione, antradienį pranešė gynybos sekretorius Chuckas Hagelis.

„Rekomendavau prezidentui, ir jis įgaliojo mane to imtis ir nusiųsti dar apie 130 vertinimo komandos narių į Irako šiaurę, Arbilio rajoną, įdėmiau ir nuodugniau įvertinti, kaip galėtume toliau padėti“, – sakė Ch. Hagelis.

Vienas amerikiečių gynybos pareigūnas nurodė, kad laikinai į Iraką siunčiama papildoma patarėjų grupė taip pat įvertins kitas humanitarinės pagalbos teikimo galimybes.

Šiuo metu ant Sindžaro kalno įstrigusiems irakiečių civiliams, kurie yra apsiausti kovotojų iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“, humanitarinės pagalbos paketai mėtomi iš lėktuvų.

„Taip pat noriu pasakyti, kad tai atitinka prezidento Baracko Obamos labai aiškiai išdėstytus kriterijus, jog Jungtinių Valstijų vaidmuo nėra plečiamas, o tik ieškoma būdų, kaip pagelbėti ir padėti patarimais irakiečių saugumo pajėgoms“, – pažymėjo Ch. Hagelis.

„Prezidentas labai aiškiai nurodė, jog mes negrįžtame į Iraką vykdyti jokios kovinės misijos, kokioje dalyvavome anksčiau“, – pridūrė jis.

Papildomą karinių patarėjų grupę sudaro jūrų pėstininkai ir specialiųjų operacijų pajėgų nariai, nurodė gynybos pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.