Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Turkijos parlamentas davė leidimą kariniams veiksmams Sirijoje

ELTA 2015.02.12 21:37

Turkijos parlamentas davė leidimą kariškiams kirsti sieną į Siriją, jeigu taip nurodys vyriausybė, skelbia BBC.

Turkijos parlamentas davė leidimą kariškiams kirsti sieną į Siriją, jeigu taip nurodys vyriausybė, skelbia BBC.

Sprendimas priimtas po parlamento neeilinio posėdžio, kuriame buvo aptartas vyriausybės prašymas leisti intervenciją į Siriją.

Parlamentarai už šį prašymą balsavo 320 prieš 129.

Trečiadienį Turkijos pietryčiuose mažiausiai trys iš Sirijos paleisti artilerijos sviediniai pataikė į gyvenamąjį namą su Sirija besiribojančioje Šanliurfos provincijoje - penki žmonės žuvo, o dar 13 buvo sužeista.

Trečiadienį Turkija atsakydama atakavo taikinius Sirijos teritorijoje. Tai pirmas kartas per 18 mėnesių trunkantį konfliktą, kai Turkija puolė Siriją.

Pagal naują įstatymo projektą vyriausybė vienus metus turės teisę į Siriją pasiųsti karius ar vykdyti antskrydžius prieš taikinius šalyje.

Tačiau vyriausybės šaltiniai informavo, kad Turkija neketina skelbti karo Sirijai.

Anot ministro pirmininko Redžepo Tajipo Erdogano (Recep Tayyip Erdogan), prioritetas yra veikti kartu su tarptautinėmis institucijomis.

Vėliau numatytas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikimas. Turkija prašė JT imtis "reikalingų veiksmų", kad būtų sustabdyta Sirijos "agresija".

NATO surengė neeilinį posėdį dėl paramos Turkijai.

JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Europos Sąjunga pasmerkė Sirijos veiksmus. 

Primename, kad ketvirtadienį Damaskas atsiprašė Ankaros dėl incidento Sirijos ir Turkijos pasienyje. Tai ketvirtadienį pareiškė Turkijos premjero pavaduotojas Beshiras Atalay`us.