Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.04 14:24

Graikijoje protestuotojai įsibrovė į šalies gynybos ministeriją

LRT.lt 2012.10.04 14:24

Daugiau kaip 200 Graikijos laivų statyklos darbuotojų, protestuojančių dėl neišmokamų algų, ketvirtadienį įsibrovė į šalies gynybos ministerijos Atėnuose kiemą, pranešė policija. 

Daugiau kaip 200 Graikijos laivų statyklos darbuotojų, protestuojančių dėl neišmokamų algų, ketvirtadienį įsibrovė į šalies gynybos ministerijos Atėnuose kiemą, pranešė policija.

Jie prasiveržė pro prie įėjimo stovinčias užtvaras, o po pusvalandžio į įvykio vietą nusiųsti riaušių malšinimo pajėgos, kurios, naudodamos lazdas ir dujas, bandė protestuotojus išstumti. Šiems atsisakius palikti ministerijos teritoriją, jie buvo masiškai sulaikyti.

Štabo viršininkas anksčiau bandė su protestuotojais pasikalbėti, tačiau buvo nutildytas šūkiais „Vagys!“, matyti televizijų nufilmuotoje medžiagoje.

Gynybos ministras Panos Panayotopoulos, kuris tuo metu dalyvavo oficialioje ceremonijoje Pirėjo uoste, pranešė, kad susitiks su demonstrantais, jei jie paliks ministeriją, informuoja naujienų agentūra AFP.

Protestas trumpam užblokavo eismą judrioje magistralėje, prie kurios įsikūrusi ministerija.

Protestuotojai tvirtino jau keletą mėnesių negaunantys atlyginimų, o jų darbovietei „Hellenic Shipyards“ gresia bankrotas.

2010 metais ankstesnis laivų statyklos savininkas, Vokietijos pramonės konglomeratas „ThyssenKrupp“ įmonę pardavė Abu Dabio kompanijai, tačiau jau daugybę mėnesių ji veikia ne visišku pajėgumu. Statyklos darbų apimtys smarkiai priklauso nuo modernizacijos kontraktų su Graikijos ginkluotomis pajėgomis, kurie sustabdyti arba atidėti dėl šalį užklupusios finansų krizės.

Ketvirtadienį protestą rengti ketina iš valstybinių ligoninių gydytojai bei slaugytojos. Jie piktinasi planais mažinti atlyginimus ir iš biudžeto skiriamas lėšas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi