Pasaulyje

2012.10.08 18:06

Apklausa: žiūrovų nuomone, per debatus televizijoje nugalėjo M. Romney

ELTA2012.10.08 18:06

CNN ir „ORC International“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad, žiūrovų nuomone, pirmuosius rinkimų debatus televizijoje nugalėjo JAV respublikonų kandidatas į prezidentus Mittas Romney.

CNN ir „ORC International“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad, žiūrovų nuomone, pirmuosius rinkimų debatus televizijoje nugalėjo JAV respublikonų kandidatas į prezidentus Mittas Romney.

Kaip skelbia CNN, už M. Romney savo balsus atidavė 67 proc. apklaustų užregistruotų rinkėjų, už B. Obamą – tik 25 proc. respondentų.

61 proc. respondentų nuomone, B. Obama per susitikimą pasirodė prasčiau, nei iš jo buvo tikėtasi. 82 proc. apklaustųjų mano, kad geriau nei prognozuota pasirodė M. Romney. 58 proc. respondentų manymu, respublikonų kandidatas įtikino juos kaip stipresnis lyderis. B. Obamą stipresniu lyderiu pripažįsta tik 37 proc. apklaustųjų. Žiūrovų nuomone, buvęs gubernatorius dažniau atakavo savo oponentą.

Apklausoje telefonu dalyvavo 430 respondentų.

Pusantros valandos trukę debatai vyko spalio 3 d. vietos laiku Denverio universitete. Pirmasis kandidatų susitikimas daugiausia buvo skirtas ekonomikos klausimams. Debatų dalyviai aptarė mokesčių, sveikatos apsaugos klausimus, biudžeto deficitą ir administracijos funkcijas. Analitikų vertinimu, M. Romney debatų metu buvo daug ryžtingesnis ir geriau pasirengęs nei jo oponentas.

Antrieji debatai vyks spalio 16 dieną Hempstede, Niujorko valstijoje. Prieš tai spalio 11 dieną Denvilyje, Kentukio valstijoje, susitiks kandidatai į JAV viceprezidentus Joe Bidenas ir Paulas Ryanas. Tretieji debatai vyks spalio 22 dieną. JAV prezidento rinkimai numatyti lapkričio 6-ąją.

Likus penkioms savaitėms iki rinkimų respublikonas M. Romney apklausose atsilieka nuo B. Obamos. Televizijos debatai laikomi, ko gero, paskutiniuoju šansu pakeisti situaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt