Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Izraeliui nenutraukus blokados laukiama naujo konflikto

BNS2015.09.08 13:45

Už humanitarinę pagalbą atsakingas Jungtinių Tautų (JT) aukšto rango pareigūnas įspėjo Izraelį, kad Gazos Ruože tikėtinas naujas konfliktas, jei žydų valstybė neatšauks mažam palestiniečių anklavui taikomos niokojančios blokados.

Už humanitarinę pagalbą atsakingas Jungtinių Tautų (JT) aukšto rango pareigūnas įspėjo Izraelį, kad Gazos Ruože tikėtinas naujas konfliktas, jei žydų valstybė neatšauks mažam palestiniečių anklavui taikomos niokojančios blokados.

JT humanitarinės pagalbos palestiniečiams koordinatorius Jamesas Rawley interviu naujienų agentūrai AFP sakė, kad tarptautinė bendrija patyrė nesėkmę per daugiau nei mėnesį trukusias kovas tarp Izraelio ir islamistų judėjimo „Hamas“, kurie nusinešė daugiau nei 1 930 palestiniečių ir 67 izraeliečių gyvybes.

„Blokada turi būti atšaukta ne tik tam, kad į Gazą būtų galima atgabenti atstatymo darbams reikalingų medžiagų, bet taip pat tam, kad Gaza galėtų daryti tai, ką ji labai sėkmingai darė vos prieš dešimtmetį, – prekiauti su užsieniu“, – sakė J. Rawley.

„Gaza turi didžiulį potencialą. Žmonės ten labai verslūs, gerai išsilavinę, jie turi rinkų užsienyje, Izraelyje ir Vakarų Krante. Blokada turi būti panaikinta, kad Gaza galėtų klestėti“, – pabrėžė jis.

Pirmadienį iš karto po vidurnakčio tarp Izraelio ir „Hamas“ įsigaliojo naujos 72 valandų paliaubos, kurias pasiūlė Egiptas, siekiantis atverti kelią konflikto šalių netiesioginėms deryboms dėl ilgalaikio ugnies nutraukimo.

„Hamas“ taip pat siekia, kad būtų išplėstos žvejybos zonos, ir nori savo jūrų uosto bei oro uosto.

J. Rawley sakė, kad būtina atsižvelgti į Izraelio saugumo būgštavimus, tačiau įspėjo, jog nenutraukus blokados „tikėtinas“ naujas kovų etapas.

Izraelio kariai per reidą Vakarų Krante nukovė palestinietį

Izraelio kariai pirmadienį nukovė vieną palestinietį per reidą okupuotame Vakarų Krante netoli Nabulaus miesto, pranešė vietos medikai.

Izraelio armijos atstovė nurodė, kad jai žinoma apie karių veiksmus tame rajone, tačiau sakė kol kas neturinti išsamesnės informacijos.

Vietos liudininkai pasakojo, kad Izraelio saugumo pajėgos nušovė 23 metų Zakarią al Aqrą, kuris buvo ieškomas, o dar šeši žmonės buvo sužeisti.

Pasak liudininkų, dalį Z. al Aqros namo sugriovė armijos buldozeris.

Z. al Aqra tapo jau trečiu palestiniečiu, nukautu Vakarų Krante per keturias pastarąsias dienas. Įtampa šioje teritorijoje labai padidėjo per ilgiau negu mėnesį besitęsiantį Izraelio karinį konfliktą su islamistų kovotojais Gazos Ruože.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.