Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.10 14:47

„Islamo valstybės“ džihadistai nužudė 500 jezidų

15min.lt, BNS 2014.08.10 14:47

„Islamo valstybės“ kovotojai šiaurės vakarų Irake nužudė mažiausiai 500 jezidų religinės bendruomenės narių. Dalį moterų ir vaikų džihadistai palaidojo gyvus, teigia Irako žmogaus teisių ministras.

„Islamo valstybės“ kovotojai šiaurės vakarų Irake nužudė mažiausiai 500 jezidų religinės bendruomenės narių. Dalį moterų ir vaikų džihadistai palaidojo gyvus, teigia Irako žmogaus teisių ministras.

Anot Mohammedo Shia al-Sudani, aukų kūnai buvo rasti masinėje kapavietėje. Dar apie 300 moterų buvo pagrobtos.

Jungtinės Tautos „Islamo valstybės“ kovotojų žiaurų elgesį vadina genocidu. JT teigimu, jau vien dėl dehidratacijos yra žuvę 56 vaikai. 

Tūkstančiai kurdiškai kalbančios religinės jezidų bendruomenės narių, išpažįstančių zoroastrizmui giminingą senovinį tikėjimą, prieš savaitę pabėgo iš savo namų, kai sunitų džihadistų grupuotės IS kovotojai užpuolė Sindžaro miestą.

Daugelis jų tebėra įstrigę kalnuose, neturėdami maisto ir vandens kepinant didelei kaitrai.

Jezidai, kuriuos IS kovotojai ir daugelis musulmonų laiko „velnio garbintojais“ dėl neįprasto tikėjimo ir apeigų, yra maža ir itin uždara bendruomenė – viena iš labiausiai pažeidžiamų Irako mažumų.

IS yra vadinami viena žiauriausių grupuočių pasaulyje. Dėl kovotojų ekstremizmo jų yra išsižadėjusi net „al Qaeda“.

Mėtomi siuntiniai iš oro

Didžioji Britanija pradėjo mėtyti iš lėktuvų maisto ir vandens paketus tūkstančiams ant kalno įstrigusių gyventojų.

Pirmieji pagalbos kroviniai Irako jezidų mažumos nariams buvo pristatyti praėjusią naktį. Kroviniuose taip pat buvo palapinių, vandens filtrų ir žibintų su Saulės baterijomis, kurie taip pat gali tarnauti kaip telefonų įkrovikliai.

„Pasaulį šokiravo jezidų bendruomenės padėtis. Jie susiduria su pasibaisėtinomis sąlygomis, atkirsti ant Sindžaro kalno, pabėgę nuo persekiojimo“, – sakė tarptautinės plėtros ministrė Justine Greening.

„JK (Jungtinė Karalystė) greitai ėmėsi veikti, kad pristatytų gyvybes gelbstinčią pagalbą nukentėjusiesiems. Praėjusią naktį RAF (Karališkosios oro pajėgos) ant to kalno sėkmingai numetė gyvybes gelbstinčius JK pagalbos krovinius, tarp jų – švaraus vandens ir filtravimo prietaisų“, – sakė ji.

Du RAF transportiniai lėktuvai C-130 į Sindžaro regioną buvo išsiųsti šeštadienį, po to, kai prieš savaitę ekstremistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) ten surengė ataką.

Jungtinės Valstijos taip pat pradėjo mėtyti ant Sindžaro kalno maisto ir vandens paketus, be to, vykdo smūgius iš oro IS kovotojų atžvilgiu.

Britanija yra sakiusi, jog kol kas neplanuoja jokios karinės intervencijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi