Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Balsavimą stebinti Seimo narė: prezidento rinkimai gali pakeisti Turkiją

BNS2015.09.08 13:45

Prezidento rinkimus Turkijoje stebinti Lietuvos Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sako, kad balsavimo rezultatai gali nulemti šalies tolesnę raidą.  

Prezidento rinkimus Turkijoje stebinti Lietuvos Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sako, kad balsavimo rezultatai gali nulemti šalies tolesnę raidą.

„Rinkimai išskirtiniai tuo, kad jie stipriai pakeis Turkiją. Mes nežinome, kokia linkme, ar pozityviai, ar atvirkščiai. Yra intencija iš parlamentinės tapti prezidentine valstybe, pirmą kartą prezidentas renkamas tiesiogiai“, – telefonu iš Turkijos BNS sekmadienį sakė V. Aleknaitė-Abramikienė.

Rinkimų favoritu yra laikomas Turkijos premjeras uolus musulmonas Recepas Tayyipas Erdoganas, pasižymintis gana griežta pozicija. Opozicijai atstovauja 70-metis Ekmeleddinas Ihsanoglu. Trečiasis kandidatas – 41 metų Selahattinas Demirtasas – yra iškeltas prokurdiškų jėgų.

Pasak V. Aleknaitės-Abramikienės, visi trys kandidatai turi skirtingas vizijas, o rinkimų stebėtojai šiuo metu derina tekstą dėl rinkimų, kuris, pasak jos, pateiks ne tik ekspertines išvadas, bet ir nusiųs politinę žinią Turkijos gyventojams.

„Rinkimai vyksta pakankamai aktyviai, Izmyre, kur stebėjau balsavimą, iki 12 val. balsavo apie 30 proc. žmonių“, – sakė ji.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjos viceprezidentė konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė yra paskirta vadovauti prezidento rinkimų stebėjimo misijai. Tokioms pareigoms Lietuvos delegacijos ESBO atstovas nominuotas pirmą kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.