Pasaulyje

2014.08.10 13:01

Dėl ebolos viruso Gvinėja uždarė sienas su Liberija ir Siera Leone

ELTA2014.08.10 13:01

Gvinėja uždarė sienas su Liberija ir Siera Leone siekdama sustabdyti Ebolos viruso, nusinešusio 959 gyvybes visose trijose šalyse, plitimą, skelbia BBC.

Gvinėja uždarė sienas su Liberija ir Siera Leone siekdama sustabdyti Ebolos viruso, nusinešusio 959 gyvybes visose trijose šalyse, plitimą, skelbia BBC.
 
Spėjama, kad naujausias protrūkis yra kilęs Gvinėjoje, bet šiuo metu daugiausia naujų viruso atvejų fiksuojama Liberijoje ir Siera Leonėje.
 
Penktadienį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šios ligos epidemiją Vakarų Afrikos šalyse paskelbė „tarptautinės sveikatos grėsme“.
 
Pastarąsias savaites daugumos šalių vyriausybės rekomendavo savo piliečiams susilaikyti nuo kelionių į Vakarų Afrikos šalis, kuriose užfiksuoti Ebolos karštinės atvejai.
 
Pasak PSO, bendras užsikrėtusiųjų skaičius jau siekia 1 779. Naujausiais rugpjūčio 6 d. duomenimis, užregistruoti dar 68 ligos atvejai ir 29 mirtys, iš jų 26 naujausi ligos atvejai nustatyti Siera Leonėje ir 38 – Liberijoje, ir nė vieno atvejo Gvinėjoje, kurioje viruso protrūkis ir prasidėjo.
 
Gvinėja praneša uždaranti sienas, kad sulaikytų žmones, norinčius patekti į šalį. „Laikinai uždarėme sienas tarp Gvinėjos ir Siera Leonės dėl naujausių žinių, gautų iš ten“, – teigė Gvinėjos sveikatos apsaugos ministras spaudos konferencijoje. Jis taip pat pridūrė, kad Gvinėja uždaro sienas ir su Liberija.
 
Gvinėja, Siera Leonė ir Liberija jau yra paskelbusios įvairaus lygio nepaprastąją padėtį šalyse dėl viruso plitimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.