Pasaulyje

2014.08.09 20:46

Ukrainos savanoriai į kovą eina su trečdaliu ekipuotės

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.08.09 20:46

Vakarų Ukrainos gyventojai nerimauja dėl savanorių nacionalinės gvardijos bataliono, išvykusio į šalies rytus, ypač po karių žūčių per dvi pastarąsias paras.

Vakarų Ukrainos gyventojai nerimauja dėl savanorių nacionalinės gvardijos bataliono, išvykusio į šalies rytus, ypač po karių žūčių per dvi pastarąsias paras.

Į antiteroristinės operacijos zoną Rytuose išvyko dar vienas batalionas iš Vakarų Ukrainos. Daugiau nei šimtas nacionalinės gvardijos karių – savanoriai.

Paskelbus dar vieną dalinę mobilizaciją, kariaujančiųjų motinos surengė piketą, reikalaudamos nesiųsti sūnų į karą. Lig šiol kovose su prorusiškai nusiteikusiais maištininkais žuvo daugiau nei 400 Ukrainos karių.

„Matome, kad jokio taikaus sureguliavimo nėra. Matome, kad ir visas pasaulis nerimauja, nes Ukraina – Europos centre. Baisiausia tai, kad į karą imami mūsų sūnūs, vyrai. Mano sesers vyro giminaitis grįžo ką tik iš Slovjansko. Žuvo jo draugai – kiek mes jaudinomės“, – sako ukrainietė Julija.

„Mano giminaitis kariauja, vaikinai mūsų žūsta, motinos verkia. Laidojam didvyrius, bet gyvenimas vistiek eina į priekį. Vieni gimsta, kiti miršta“, – sako ukrainietė Ruslana.

Naujas batalionas – menkai aprūpintas. Gyventojai ir verslininkai paaukojo pinigų, už kuriuos nupirkta tik trečdalis reikalingų neperšaunamų liemenių, žiūronų, šalmų ir maisto.

Tačiau Ukrainos armija turėtų gauti paramos IŠ Kanados – neperšaunamų liemenių, balistinių akinių, medikamentų, palapinių.

„Prieš tris mėnesius mūsų armijos praktiškai nebuvo.Tai kaip ji dabar aprūpinta – tai paprastų ukrainiečių nuopelnas. Bet mūsų valdžia nerangi. Žmonės armijai sudėjo po 5 grivinas, surinko 120 milijonų, o valdžia tris mėnesius sprendė, kaip tuo pinigus panaudoti“, – sako ukrainietis
Volodymyras.

„Jeigu tu nenori maitinti savo armijos, tai maitinsi svetimą. Daug problemų turime, jos susiję su Rusijos specialiųjų tarnybų veikla Ukrainos armijoje, – sako Ivano Frankivsko meras Viktoras Anuškevičius. – Kariniai daliniai išgrobstyti, už kapeikas parduotas turtas, žemė“.

„Ukrainą reikia apginti. Bet svarbu, kad ir Rytuose gyvenantys vyrai ją gintų. Mes tai ginsime, jeigu reikės eisiu ir aš į karą“, – sako ukrainietis Igoris.

Jungtinių Tautų atstovai skelbia, kad Rytuose nuo antiteroristinės operacijos pradžios žuvo daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių, beveik puspenkto tūkstančio sužeistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.