Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentūra: Rusija mėgino įvesti „taikdarius“

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Rusija naktį į Ukrainos teritoriją planavo įvesti „taikdarių“ koloną. Tai penktadienį pranešė Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Valerijus Čalyj, rašo „Ukrainskaja pravda“.

Rusija naktį į Ukrainos teritoriją planavo įvesti „taikdarių“ koloną. Tai penktadienį pranešė Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Valerijus Čalyj, rašo „Ukrainskaja pravda“.

„Lygiai prieš kelias valandas buvo planuojama labai rimta Rusijos provokacija, kuri jau šią naktį galėjo baigtis visiškai neprognozuojamais įvykiais ir pavojaus eskalacija“, – per „Šuster live“ eterį sakė V. Čalyj.

„Sienos su Ukraina link judėjo milžiniška Rusijos kariškių ir technikos kolona, tarsi būtų suderinta su „Raudonojo kryžiaus“ komitetu. Turėjo įvažiuoti humanitarinė kolona su taikdariais, kad išprovokuotų plataus masto konfliktą“, – teigė jis.

Pats „Raudonasis kryžius“ paneigė Rusijos tvirtinimus, kad tai buvo suderinta su komitetu.

Pasak V. Čalyj, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka surengė skubų posėdį su jėgos struktūromis ir susisiekė su pasaulio lyderiais.

Šiuo metu provokacijos pavojus yra praėjęs, tačiau operatyvinis štabas dirba toliau, pažymėjo prezidento administracijos vadovo pavaduotojas.

„Mes pasirengę humanitarinei pagalbai, kuri teikiama pagal tarptautines taisykles. Tačiau apie jokią taikdarių kontingento ar kariškių palydą negali būti kalbos. Pirmadienį bus imtasi konkrečių žingsnių šiems veiksmams koordinuoti“, – sakė V. Čalyj.

Jo teigimu, tuo metu, kai iš Rusijos pusės nuolat apšaudoma Ukrainos teritorija, tokie veiksmai liudija bandymus išprovokuoti Ukrainą konkrečiam atsakui prieš Rusiją.

„To nebus. Ukraina nepasiduos provokacijoms“, – pažymėjo V. Čalyj, prognozuojantis, kad artimiausias kelias dienas įtampa išliks.

Rusija: Kijevas kuria pasakas

Rusijos URM atstovė Marija Zacharova tvirtina, kad Ukrainos pareiškimas apie Rusijos mėginimą pasiųsti savo karius prisidengiant humanitarine misija yra netiesa.

„Kiekvieną kartą Kijevas tampa vis išradingesnis, kurdamas pasakas“, – pareiškė ji, pabrėždama, kad prieš pasiunčiant Rusijos karius į užsienį turėtų būti atliktos specifinės procedūros.

Ukrainos „Nacionalinė gvardija tikriausiai turėjo raportuoti apie savo laimėjimus, todėl jie apsimetė, kad jų iškovojo“, spėliojo M. Zacharova.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31