Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.03 12:21

Artėjant rinkimams, EP stabdo misiją Ukrainoje

Europos Parlamentas sustabdė misiją Ukrainoje, nes nenori, kad būti įtrauktas į artėjančių rinkimų kampaniją. Misija tiria, kaip elgiamasi su Julija Tymošenko ir kitais opozicijos nariais. 

Europos Parlamentas sustabdė misiją Ukrainoje, nes nenori, kad būti įtrauktas į artėjančių rinkimų kampaniją. Misija tiria, kaip elgiamasi su Julija Tymošenko ir kitais opozicijos nariais.

Artėjant parlamento rinkimams šalyje, siekiama peržiūrėti Europos Sąjungos santykius su Kijevu, kurie pastaruoju metu buvo itin įtempti. 

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas pareiškė, jog nenorima, kad misija Ukrainoje patirtų spaudimą. Teigiama, jog tyrimas bus atnaujintas po rinkimų arba vėliausiai iki metų pabaigos.

ES misija darbą pradėjo birželio mėnesį. Pranešdamas ligšiolines išvadas, misijos pasiuntinys, buvęs Lenkijos prezidentas Aleksanderis Kwasniewskis teigia, jog Ukrainai reikalingos esminės įstatymų ir teisinės sistemos reformos. Šalis turi išspręsti ir patį sudėtingiausią politinį klausimą dėl šiuo metu įkalintų J. Tymošenko ir opozicijos lyderio Jurijaus Lucenkos likimo.

J. Tymošenko rinkimuose nedalyvauja, bet iš ligoninės, į kurią laikinai perkelta iš kalėjimo, paskelbė kreipimąsi.

„Norėčiau kreiptis į visus žmones. Jeigu jūs nesuprantate, kad Ukrainą valdo nusikaltėliai, tuomet niekas jūsų neapsaugos nuo to, kas dabar vyksta šalyje. Nesvarbu, ką sako žmogaus teises ginantys įstatymai, V. Janukovyčiaus mafijai tai nerūpi. Aš esu įsitikinusi, jog arba žmonės pabus ir ateinančiuose rinkimuose nuvers šią nusikaltėlių gaują, arba su visais bus elgiamasi taip, kaip dabar valdžia elgiasi su žmonėmis“, – teigė buvusi Ukrainos premjerė.

51 metų J. Tymošenko pernai buvo apkaltinta įgaliojimų viršijimu ir nuteista 7 metams nelaisvės. Buvusi premjerė teigia, kad tokį sprendimą lėmė dabartinio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus noras atkeršyti jai ir buvusios jos vyriausybės komandai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi