Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pasibaigus paliauboms, „Hamas“ paleido raketas

BNS 2015.09.08 13:45

Kovotojai iš Gazos Ruožo apšaudė raketomis Izraelio teritoriją praėjus kelioms minutėms po to, kai baigėsi 72 valandoms paskelbtos paliaubos tarp žydų valstybės ir islamistų judėjimo „Hamsas“, pranešė kariškiai.

Kovotojai iš Gazos Ruožo apšaudė raketomis Izraelio teritoriją praėjus kelioms minutėms po to, kai baigėsi 72 valandoms paskelbtos paliaubos tarp žydų valstybės ir islamistų judėjimo „Hamsas“, pranešė kariškiai.

Ugnies nutraukimo terminas baigėsi nepasiekus susitarimo jį pratęsti.

Izraelio premjeras įsakė „visa jėga“ atsakyti į raketų paleidimą iš Gazos Ruožo. Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu įsakė Izraelio armijai smogti atsakomąjį smūgį.

„Izraelio ministras pirmininkas ir gynybos ministras įsakė Izraelio gynybos pajėgoms visa jėga atsakyti į „Hamas“ įvykdytą paliaubų sulaužymą“, – sakoma premjero kanceliarijos pranešime.

„Nuo 8 val. (ir Lietuvos laiku) teroristai paleido mažiausiai penkias raketas į Pietų Izraelį. Viena raketa virš Aškelono buvo numušta“, – sakom Izraelio armijos paskelbtame pareiškime.

„Kitos raketos nukrito atvirose vietovėse Pietų Izraelyje“, – priduriama jame.

Atsakomybę už „trijų „Grad“ raketų paleidimą į Aškeloną“ savo paskelbtame pranešime prisiėmė „Islamo džihado“ ginkluotasis sparnas „Al Kudso (Jeruzalės) brigados“.

Izraelis penktadienį nurodė, kad jo atsakas į atakas bus griežtas, ir net neatmetė galimybės susigrąžinti Gazos Ruožo kontrolę, kad būtų galima nušalinti judėjimą „Hamas“, kuris valdo šį anklavą.

„Izraelis veiks su jėga, jeigu „Hamas“ atnaujins savo ugnį, ir, mano nuomone, šįkart turėsime rimtai, nors ir be entuziazmo, apsvarstyti galimybę perimti Gazos Ruožo kontrolę, kad galėtume nuversti „Hamas“ režimą“, – Armijos radijui sakė strateginių reikalų ministras Yuvalis Steinitzas (Juvalis Šteinicas).

Gazos Ruožo pareigūnai nurodė, jog per keturias savaites trukusį konfliktą žuvo 1 875 palestiniečiai, daugiausia civiliai gyventojai. Be to, „Hamas“ ketvirtadienį nurodė įvykdęs mirties bausmes nenurodytam skaičiui palestiniečių, kurie, anot judėjimo, buvo Izraelio šnipai.

Izraelis nurodė, kad per konfliktą, kuris prasidėjo liepos dieną, žuvo 64 jo kariai ir tris civiliai asmenys.

Hamas sprendimas atsisakyti pratęsti paliaubas gali dar labiau atstumti nuo jo Egiptą, kurio vyriausybė ir taip yra priešiškai nusiteikusi šio judėjimo atžvilgiu ir kuris kontroliuoja Rafaho sienos kontrolės postą, pagrindinius anklavo susisiekimo su pasauliu vartus.

Izraelis paliaubas apibūdina kaip „rimtį už rimtį“.

Žydų valstybė nerodo jokio suinteresuotumo sušvelninti savo jūrų blokados ar atsisakyti anklavo oro kontrolės, baimindamasi, kad judėjimui „Hamas“ tai atvers galimybę įsigyti ginklų.

Izraelis savo antžemines pajėgas iš Gazos Ruožo išvedė antradienį, netrukus prieš tai, kaip prasidėjo laikinosios paliaubos.

Tūkstančiai palestiniečių palieka savo namus

Tūkstančiai palestiniečių penktadienį bėgo iš savo namų, esančių į rytus nuo Gazos miesto, būgštaudami Izraelio atakų, kai baigėsi tris paras galiojusios paliaubos, pranešė AFP korespondentas ir liudininkai.

Palestiniečių formuotės Gazoje atsisakė pratęsti paliaubas su Izraeliu, kurių terminas baigėsi 8 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku.

Praėjus kelioms minutėms po to, kai baigėsi paliaubos, kovotojai iš palestiniečių anklavo apšaudė raketomis Izraelio teritoriją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi