Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija grasina blokuoti Vakarų šalių lėktuvų skrydžius savo oro erdvėje

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį perspėjo, kad Rusija gali blokuoti Vakarų šalių oro bendrovių skrydžius savo oro erdvėje, atsakydama į tų valstybių sankcijas Maskvai dėl jos pozicijos Ukrainos krizės atžvilgiu. Jis taip pat pranešė, kad per Rusijos erdvę uždrausta skristi Ukrainos oro bendrovių laineriams.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį perspėjo, kad Rusija gali blokuoti Vakarų šalių oro bendrovių skrydžius savo oro erdvėje, atsakydama į tų valstybių sankcijas Maskvai dėl jos pozicijos Ukrainos krizės atžvilgiu. Jis taip pat pranešė, kad per Rusijos erdvę uždrausta skristi Ukrainos oro bendrovių laineriams.

D.Medvedevas pažymėjo, kad sprendimas uždrausti Vakarų šalių oro bendrovėms naudotis Rusijos oro erdve yra „labai griežta priemonė“, kuri yra svarstoma kaip atsakas į sankcijas, faktiškai paralyžiavusias pirmąją Rusijos pigiųjų skrydžių bendrovę „Dobroliot“.

Skrydžių tarp Europos ir Azijos maršrutai per Rusijos oro erdvę leidžia oro bendrovėms sutaupyti daug lėšų degalams.

„Rusijos Federacijos vyriausybė svarsto virtinę atsakomųjų žingsnių, tačiau tai nereiškia, kad jie bus nedelsiant įvesti – tačiau jie, kaip sakoma, yra ant stalo. Visų pirma tai draudimas naudoti mūsų šalies oro erdvė Europos ir Amerikos aviakompanijų tranzitiniams reisams į Rytų Azijos regionus – tai yra, į Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną“, – D. Medvedevas sakė per vyriausybės posėdį.

„Žinoma, tai labai griežta priemonė. Tačiau jas reikia paminėti“, – pridūrė premjeras.

Kalbėdamas apie kitas atsakomąsias priemones į Vakarų šalių sankcijas, D. Medvedevas pareiškė: „Svarstomas klausimas apie galimybę pakeisti vadinamuosius įėjimo ir išėjimo į Rusijos oro erdvę taškus reguliariems ir užsakomiesiems Europos bei Amerikos oro vežėjų reisams.“

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad šie potencialūs atsakomieji žingsniai yra susiję su sankcijomis, kurias ES paskelbė „Dobroliot“ reisams į Simferopolio miestą, esantį anksčiau šiais metais Rusijos aneksuotame Ukrainos Krymo pusiasalyje.

„Mūsų pirmoji pigių skrydžių bendrovė ... rugpjūčio 4 dieną buvo priversta sustabdyti veiklą dėl tų nedraugiškų priemonių. Visi Europos kontraktų agentai atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus pagal sutartis dėl lėktuvų išperkamosios nuomos, jų techninio aptarnavimo ir draudimo, teikti aeronavigacijos informaciją“, – sakė D. Medvedevas.

Pasak jo, dėl šių priežasčių „Rusijos piliečiams iškilo problemų, kurias buvome priversti spręsti“.

Uždraudė Ukrainos oro bendrovių lainerių tranzitinius skrydžius

Rusija ketvirtadienį tai pat uždraudė Ukrainos oro bendrovių lainerių skrydžius per savo oro erdvę, skelbdama platesnį atsakomųjų sankcijų paketą Vakarų šalims, įvedusioms prekybos suvaržymus Maskvai dėl jos pozicijos Ukrainos atžvilgiu.

„Yra vienas sprendimas, kurį priėmė vyriausybė: turima omenyje apie Ukrainos oro bendrovių, rengiančių skrydžius per Rusijos oro erdvę, tranzitinių skrydžių nutraukimą į virtinę šalių – Azerbaidžaną, Gruziją, Armėniją, Turkiją“, –D. Medvedevas pranešė per vyriausybės posėdį.

ES gali uždaryti oro erdvę Rusijos aviacijos bendrovėms

Europos Sąjunga (ES) gali uždaryti oro erdvę Rusijos aviacijos bendrovėms tuo atveju, jeigu Maskva imsis analogiškų apribojimų prieš Europos oro transporto vežėjus. Apie tai interviu „Deutsche Welle“ pareiškė Europos Komisijos (EK) atstovas Vokietijoje Richardas Kuhnelis.

Oro koridoriai nustatyti tarptautiniais susitarimais, kurių privalo laikytis ir Rusija. Todėl Maskva neturi teisės imtis jokių ribojančių priemonių, paaiškino EK atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi