Pasaulyje

2014.08.07 15:06

Maidane – degančios padangos, Donecke – atakuota ligoninė

BNS, DELFI.lt, 15min.lt2014.08.07 15:06

Aktyvistai, įsitvirtinę Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje, žinomoje kaip Maidanas, ketvirtadienį pasipriešino bataliono „Kijev 1“ kariams, atvykusiems išardyti jų stovyklos. Tuo metu Donecke buvo subombarduota ligoninė.

Aktyvistai, įsitvirtinę Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje, žinomoje kaip Maidanas, ketvirtadienį pasipriešino bataliono „Kijev 1“ kariams, atvykusiems išardyti jų stovyklos. Tuo metu Donecke buvo subombarduota ligoninė.

Kaip pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, palapinių miestelyje įsikūrę žmonės svaido į karius akmenis ir Molotovo kokteilius.

Barikadose priešais Profsąjungų rūmus ir netoli Europos aikštės protestuotojai padegė sukrautas automobilių padangas, taip pat užsiliepsnojo kelios palapinės Maidane. Incidento vietoje dirba ugniagesiai.

Maidano aktyvistai taip pat renka padangas nuo barikadų Instituto gatvėje ir mėgina jas padegti.

Kijevo milicijos departamentas anksčiau pranešė, kad ketvirtadienio rytą sostinės komunalinių tarnybų darbuotojai pradėjo ardyti Maidano stovyklą, naudodami buldozerius.

„Atrodė lyg žiemos metu vykę įvykiai sugrįžta: degė padangos, atvyko policija, susirinko žmonės su lazdomis, – ketvirtadienio įvykius Kijevo centre komentavo 37-erių metų miesto gyventojas Vitalijus Liakas. – Tai neteisinga, ypač kai patys padoriausi žmonės išvyko į karą. Civilizuotose šalyse šitaip nesielgiama“.

Su spaudos atstovais bendravęs „Euromaidano“ aktyvistas Mykola Bondaras teigė nesutinkantis su stovyklos išardymu.

„Šiandien jie bandė mus nužudyti. Jie mus padegė“, – tikino kazoko uniforma vilkėjęs pašnekovas.

Dar vėliau pranešta, kad pareigūnų susirėmimai su Maidane gyvenančias žmonėmis baigėsi. Keli milicininkai šių susirėmimų metu buvo sužeisti.

Ukrainos valdžia nusiteikusi išvalyti šį rajoną nuo barikadų. Generalinis prokuroras Vitalijus Jarioma yra pareiškęs, kad „mes turime reikalą ne su Maidanu, o su jo pigia ir pavojinga klastote. Revoliucijos simbolį nori paversti karikatūra“. Savo ruožtu vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas yra teigęs, kad Maidane gyvenantys žmonės yra rusų specialiųjų tarnybų provokacijos dalis.

@KyivPost „Twitter“ paskyros nuotr.

Donecke subombardavus ligoninę žuvo vienas žmogus, dar du sužeisti

Vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sužeisti Ukrainos rytinio Donecko miesto ligoninėje, nukentėjusioje per bombardavimą, kurio taikinys buvo viena prorusiškų sukilėlių būstinė, pranešė vietos sveikatos apsaugos institucijos.

„Šiandien vienam minosvaidžio sviediniui pataikius į 1-ąją Donecko miesto ligoninę, vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sužeisti“, – sakoma regioninės sveikatos apsaugos administracijos pranešime, kuriame nurodoma, kad tarp nukentėjusiųjų nebuvo medikų.

Donecke bombarduojama teritorija aplink sukilėlių bazę

Ukrainos rytiniame Donecko mieste ketvirtadienį buvo bombarduojama teritorija aplink vieną svarbią prorusiškų sukilėlių bazę, pranešė miesto valdžia.

Minosvaidžių sviediniai krito aplink separatistų užimtą Ukrainos saugumo valdybos (SBU) regioninio padalinio būstinę, sakoma miesto tarybos pranešime, kuriame gyventojai prašomi „neiti į gatves ir susirasti prieglobstį saugioje vietoje“.

SBU pastate yra įsikūrę separatistų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ lyderiai.

Vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas nurodė, kad ketvirtadienio rytą Donecko centre girdėjosi smarkus bombardavimas.

Vietos sveikatos apsaugos institucijos nurodė, kad vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sužeisti Ukrainos rytinio Donecko miesto ligoninėje, nukentėjusioje per bombardavimą, kurio taikinys buvo viena prorusiškų sukilėlių būstinė.

„Šiandien vienam minosvaidžio sviediniui pataikius į 1-ąją Donecko miesto ligoninę, vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sužeisti“, – sakoma regioninės sveikatos apsaugos administracijos pranešime, kuriame nurodoma, kad tarp nukentėjusiųjų nebuvo medikų.

Anksčiau vietos valdžia informavo, kad trys civiliai žuvo, o dar penki buvo sužeisti praeitą naktį per artilerijos apšaudymą Budionovo rajone šio milijoną gyventojų turinčio pramonės centro pietryčiuose.

Be to, bombardavimas sugriovė aštuonis privačius gyvenamuosius namus, kelis ūkinius pastatus ir garažą, kuriame buvo automobilis.

Ukrainos kariškiai sakė besiruošiantys susigrąžinti kontrolę pagrindinėje sukilėlių tvirtovėje, kai vyriausybės pajėgos, pastarąjį mėnesį pasiekusios svarbių pergalių spausdamos separatistus, apsupo didžiuosiuose regiono miestuose įsitvirtinusius kovotojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt