Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.06 20:22

JT padės „paskutinį kartą“ atstatyti Gazą

BNS 2014.08.06 20:22

Jungtinės Tautos (JT) yra pasirengusios padėti atstatyti Gazą, tačiau tai bus daroma paskutinį kartą, trečiadienį įspėjo šios pasaulinės organizacijos vadovas Ban Ki-moonas.

Jungtinės Tautos (JT) yra pasirengusios padėti atstatyti Gazą, tačiau tai bus daroma paskutinį kartą, trečiadienį įspėjo šios pasaulinės organizacijos vadovas Ban Ki-moonas.

JT generalinis sekretorius, atidarydamas specialų Generalinės Asamblėjos susitikimą, pasisakė už ilgalaikę taiką, Izraeliui ir islamistų judėjimui „Hamas“ antrą dieną laikantis 72 valandoms Gazoje paskelbtų paliaubų.

„Beprasmis kančių ratas Gazoje ir Vakarų Krante, taip pat Izraelyje, turi liautis“, – sakė Ban Ki-moonas, kreipdamasis į Generalinę Asamblėją, kurioje atstovaujama 193 valstybėms.

JT generalinis sekretorius perspėjo, kad po trijų karų per šešerius metus pasaulio kantrybė galiausiai išseko ir dėl palestiniečių, ir dėl izraeliečių.

„Ar turime taip tęsti – statyti, griauti, vėl statyti, ir vėl griauti?“, – retoriškai klausė Ban Ki-moonas.

„Mes turime vėl statyti, vėl atstatyti, bet tai bus paskutinį kartą. Dabar tai turi liautis“, – pridūrė jis.

Gazos sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad per Izraelio karinį puolimą anklave žuvo 1 869 palestiniečiai, dauguma jų – civiliai. Izraelis neteko 64 karių ir trijų civilių.

Per Izraelio karinę operaciją taip pat buvo sugriauta daug namų, mokyklų ir ligoninių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi