Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.05 19:55

Kabule afganų kariui paleidus ugnį į NATO karius, JAV karys žuvo, 15 buvo sužeista

ELTA, BNS 2014.08.05 19:55

Afganų kariui antradienį pradėjus šaudyti britų vadovaujamoje karo akademijoje Kabule, vienas JAV karys žuvo, o dar 15 buvo sužeista, pranešė JAV pareigūnas.

Afganų kariui antradienį pradėjus šaudyti britų vadovaujamoje karo akademijoje Kabule, vienas JAV karys žuvo, o dar 15 buvo sužeista, pranešė JAV pareigūnas.

Afganistane antradienį per incidentą britų vadovaujamoje karo akademijoje Kabule, žuvo dvi žvaigždutes turintis JAV generolas, sako amerikiečių pareigūnai.

Anksčiau buvo pranešta, kad afganų kariui pradėjus šaudyti, vienas JAV karys žuvo, o dar 15 buvo sužeista, maždaug pusė iš jų amerikiečiai.

Tarp sužeistųjų yra ir vienas vokiečių generolas, bet pavojaus jo gyvybei nėra.

„Galime patvirtinti, kad vienas amerikietis žuvo ir 15 buvo sužeista“, – sakė pareigūnas, pageidavęs likti anonimu.

Jis pridūrė, jog kai kurių karių sužalojimai sunkūs, nes Afganistano armijos karininko uniformą dėvėjęs užpuolikas šaudė iš labai arti.

Afganistano gynybos ministerijos operacijų štabo viršininkas Mohammedas Afzalas Amanas ( anksčiau dieną nurodė, kad per šį incidentą „buvo sužeisti trys mūsų karininkai“.

M. Afzalas Amanas taip pat nurodė, kad nukentėjusių esama ir tarp ISAF (Tarptautinių saugumo pagalbos pajėgų) karių, ir pabrėžė, jog šio incidento priežastys neaiškios.

Karių mokymo akademija pirmuosius auklėtinius priėmė praėjusių metų spalį.

Įstaiga įrengta pagal Didžiosios Britanijos Sandhersto karališkąją karo akademiją. Tai bus vienintelis britų karinis kontingentas Afganistane po tarptautinių pajėgų atitraukimo šių metų pabaigoje.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos atstovas teigė, jog yra informuotas apie incidentą. „Incidentas tiriamas, todėl šiuo metu būtų netinkama komentuoti situaciją“, – pažymėjo atstovas.

NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) pranešime teigiama: „Mes galime patvirtinti, kad Kargos stovykloje įvyko incidentas, susijęs su Afganistano ir ISAF kariais. Stovykla yra Afganistano nacionalinio saugumo pajėgų įstaiga. Šiuo metu situacija vertinama.“

Pasak BBC korespondento, manoma, kad vėlyvą rytą ar popietę tarp afganistaniečių ir ginkluoto Afganistano kario, kuris atidengė ugnį, įvyko ginčas.

Afganistano gynybos ministerijos operacijų štabo viršininkas generolas Mohammedas Afzalas Amanas sakė naujienų agentūrai AFP, kad „trys ar keturi kariai buvo sužeisti, taip pat nukentėjo keli ISAF nariai“.

Didžiosios Britanijos karinių pajėgų dalis jau išvyko iš Afganistano. Numatyta, kad iki šių metų pabaigos iš šalies bus išvesti beveik visi britų kariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi