Pasaulyje

2014.08.04 20:03

Kijevas atsikovojo svarbų geležinkelio mazgą, pradėjo Donecko šturmą

BNS, 15min.lt2014.08.04 20:03

Ukrainos vyriausybinės pajėgos atsikovojo svarbų geležinkelio mazgą iš prorusiškų sukilėlių rytinėje šalies dalyje, pirmadienį pranešė vienas saugumo pareigūnas Kijeve. Tuo metu Ukrainos kariai iš kovotojų kontrolės bando perimti Donecką.

Ukrainos vyriausybinės pajėgos atsikovojo svarbų geležinkelio mazgą iš prorusiškų sukilėlių rytinėje šalies dalyje, pirmadienį pranešė vienas saugumo pareigūnas Kijeve. Tuo metu Ukrainos kariai iš kovotojų kontrolės bando perimti Donecką.

Kalbėdamas per trumpą spaudos konferenciją Kijevo karinės operacijos rytuose atstovas spaudai Andrijus Lysenka nurodė, kad per pastarąsias 24 valandas vyriausybės armija neteko penkių karių, o dar 15 jos armijos narių buvo sužeista.

„Daliniai, dalyvaujantys antiteroristinėje operacijoje vakar užėmė Jasynuvatos miestą, kuris yra svarbus regiono geležinkelio sistemos mazgas“, – sakė A. Lysenka.

Sukilėliai savo socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje pranešimą, kad vyriausybės pajėgos užėmė Jasynuvatą, pavadino melu.

Separatistai Jasynuvatą, esančią kiek į šiaurę nuo Donecko prie pagrindinio kelio, vedančio į Luhanską, užėmė gegužės mėnesį.

A. Lysenka taip pat patvirtino, kad grupė Ukrainos karių ir pasieniečių, kurie daugiau kaip tris savaites buvo įstrigę tarp Rusijos pasienio rytuose ir prorusiškų sukilėlių vakaruose, pirmadienį paryčiais kirto sieną ir perėjo į Rusijos teritoriją.

„Šiandien 4 val. 30 min. buvo įvykdyta suplanuota operacija, kuria buvo siekiama deblokuoti Ukrainos karinį dalinį šalimais Červonopartyzansko. Didelė dalis (dalinio) sėkmingai ... pasiekė saugią vietą“, – sakė atstovas.

„Dalis karių (grupės) įžengė į Rusijos teritoriją“, – pridūrė jis ir pažymėjo, kad Kijevas dabar stengiasi susitarti dėl jų grįžimo į Ukrainą.

Jis atsisakė nurodyti, kiek tiksliai karių kirto sieną, bet vieno iš jų žmona Ukrainos televizijos kanalui „112 TV“ sakė, kad į Rusijos teritoriją įžengė apie 200 karių.

Savo ruožtu Rusija anksčiau dieną pranešė, jog daugiau negu 400 Ukrainos karių pasiprašė prieglobsčio jos teritorijoje.

Ukrainiečiai kariai „paprašė humanitarinio koridoriaus naktį iš sekmadienio į pirmadienį“ prie Ukrainos ir Rusijos sienos, naujienų agentūros „Interfax“ ir ITAR-TASS citavo vieną Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) regioninio biuro pareigūną.

„Rusijos pasieniečiai atvėrė humanitarinį koridorių ir įleido (į Rusijos teritoriją) 438 Ukrainos armijos karius“, kurie atidavė savo ginklus, sakė FSB pareigūnas Vasilijus Malajevas.

Jis pridūrė, kad vienas sužeistas karys buvo hospitalizuotas.

Tuo tarpu Ukrainos rytuose vykdomos karinės operacijos atstovas Oleksijus Dmitraškovskis sakė, kad armijos 72-osios brigados kariai pateko į smarkų prorusiškų separatistų pajėgų apšaudymą.

Pasak jo, sukilėliai keturias valandas apšaudė karių pozicijas įvairiai sunkiaisiais ginklais – iš tankų, minosvaidžių, artilerijos ir salvinės raketų ugnies sistemų „Grad“.

Galiausiai brigada buvo priversta pasidalyti į du būrius, iš kurių vienas išsiveržė iš apsupties, o kitas liko jų pridengti.

„Vienas turėjo prasiveržti ir suvienyti jėgas su pagalbiniu daliniu. Kitas būriui buvo skirta užduotis pridengti ugnimi, – aiškino O .Dmitraškovskis. – Tai darydami, jie šaudė iš savo ginklų, kol pristigo šovinių. Tuomet jie paliko savo pozicijas ir pasiekė vietovę netoli sienos, kur perėjo į Rusijos teritoriją.“

O. Dmitraškovskis nurodė, jog kol kas per anksti patvirtinti, kiek karių pasitraukė į Rusiją.

„Neturime tokios informacijos. Rusai pajėgūs teigti, ką tik nori“, – sakė jis.

Ukrainos kariai iš kovotojų kontrolės bando perimti Donecką

Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos pirmadienį pradėjo Donecko miesto išlaisvinimą nuo teroristų operaciją. Informaciją apie pradėtą Donecko išlaisvinimą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos deputatas Olegas Ljaško ir Kijevo miesto tarybos narys Igoris Mosičiukas.

„Batalionai „Azovas“ ir „Šachterskas“ pradėjo iš Donecko išstuminėti rusų okupantus. Linkime vaikinams sėkmės“, – rašė O. Ljaško.

„Dėmesio! Batalionai „Azovas“ ir „Šachterskas“ pradėjo Donecko išlaisvinimą. Sėkmės, broliai!“ – paskelbė I. Mosičiukas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.