Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kijevas suskaičiavo, kiek karių pateko į Rusijos teritoriją

BNS 2015.09.08 13:45

Rusija pirmadienį pareiškė, kad daugiau negu 400 Ukrainos karių pasiprašė prieglobsčio jos teritorijoje, vėliau tą faktą pripažino Kijevas, tačiau pateikė kitokius skaičius.

Rusija pirmadienį pareiškė, kad daugiau negu 400 Ukrainos karių pasiprašė prieglobsčio jos teritorijoje, vėliau tą faktą pripažino Kijevas, tačiau pateikė kitokius skaičius.

Rusijos teritorijoje yra 311 Ukrainos kariškių, kurie pirmadienio rytą buvo priversti pereiti sieną, kadangi juos apšaudė teroristai. Kaip informuoja naujienų agentūra UNIAN, tai per vakarinę spaudos konferenciją Kijeve pranešė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka.

Operatyviniais duomenimis, Rusijos teritorijoje yra 171 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškis ir 140 pasieniečių (iš viso 311 žmonių), kurie buvo priversti pereiti į RF teritoriją per Hukovo pasienio punktą, sakė A. Lysenka. Anot jo, diplomatiniais kanalais imamasi priemonių kariškiams į Ukrainą grąžinti. Jiems grįžus bus aiškinamasi, kodėl jie žengė tokį žingsnį.

„Kai tik Ukrainos kariškiai grįš į tėvynę, mes išsiaiškinsime, kas nutiko“, – pažymėjo A. Lysenka.

Rusija: ukrainiečiai paprašė humanitarinio koridoriaus

Ukrainiečiai kariai „paprašė humanitarinio koridoriaus naktį iš sekmadienio į pirmadienį“ prie Ukrainos ir Rusijos sienos, naujienų agentūros „Interfax“ ir ITAR-TASS citavo vieną Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) regioninio biuro pareigūną.

„Rusijos pasieniečiai atvėrė humanitarinį koridorių ir įleido (į Rusijos teritoriją) 438 Ukrainos armijos karius“, kurie atidavė savo ginklus, sakė FSB pareigūnas Vasilijus Malajevas.

Jis pridūrė, kad vienas sužeistas karys buvo hospitalizuotas.

Tuo tarpu Ukrainos rytuose vykdomos karinės operacijos atstovas Oleksijus Dmitraškovskis sakė, kad armijos 72-osios brigados kariai pateko į smarkų prorusiškų separatistų pajėgų apšaudymą.

Pasak jo, sukilėliai keturias valandas apšaudė karių pozicijas įvairiai sunkiaisiais ginklais – iš tankų, minosvaidžių, artilerijos ir salvinės raketų ugnies sistemų „Grad“.

Galiausiai brigada buvo priversta pasidalyti į du būrius, iš kurių vienas išsiveržė iš apsupties, o kitas liko jų pridengti.

„Vienas turėjo prasiveržti ir suvienyti jėgas su pagalbiniu daliniu. Kitas būriui buvo skirta užduotis pridengti ugnimi, – aiškino O. Dmitraškovskis. – Tai darydami, jie šaudė iš savo ginklų, kol pristigo šovinių. Tuomet jie paliko savo pozicijas ir pasiekė vietovę netoli sienos, kur perėjo į Rusijos teritoriją.“

O. Dmitraškovskis nurodė, jog kol kas per anksti patvirtinti, kiek karių pasitraukė į Rusiją.

„Neturime tokios informacijos. Rusai pajėgūs teigti, ką tik nori“, – sakė jis.

Ukrainos pasienio apsaugos tarnybos spaudos biuras sakė turintis informacijos, kad tiems kariams baigėsi šaudmenys.

Rusijos vyriausybė planuoja surengti pirmadienį žiniasklaidos susitikimą su ukrainiečiais kariais.

Rusijos televizija sekmadienį transliavo interviu su neįvardintu Ukrainos pajėgų karininku, kuris sakė, kad pervedė dešimtis savo dalinio karių per sieną, norėdamas išgelbėti jų gyvybes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi