Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.04 08:41

Ukrainoje separatizmas keičia veidą? Pranešama apie mirtininką

DELFI.lt 2014.08.04 08:41

Ukraina skelbia, kad 40-ojo teritorinės gynybos bataliono „Krivbass“ blokavimo poste buvo sunaikintas automobiliu prasiveržti mėginęs mirtininkas, kuris siekė sunaikinti blokavimo postą bei taikius iš ugnies apimto Donecko evakuotis mėginančius gyventojus.

Ukraina skelbia, kad 40-ojo teritorinės gynybos bataliono „Krivbass“ blokavimo poste buvo sunaikintas automobiliu prasiveržti mėginęs mirtininkas, kuris siekė sunaikinti blokavimo postą bei taikius iš ugnies apimto Donecko evakuotis mėginančius gyventojus.

Apie tai asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė 40-ojo bataliono vadas Nikolajus Kolesnikas.

Kaip rašo UNIAN, N. Kolesnikas papasakojo, kad daugiau nei 100 km/val. greičiu važiavęs automobilis mėgino įsirėžti į blokavimo postą.

„Krivbass“ bataliono kovotojai sunaikino automobilio vairuotoją, jo vairuotas automobilis liko laukuose. Įvykio vieta buvo aptverta iki atvykstant tyrėjams ir išminuotojams“, – informavo N. Kolesnikas.

„Taip pat automobilyje buvo rastas liepos 28 d. „Donecko liaudies respublikos“ savarankiškai pasiskelbusio „vyriausybės pirmininko“ Aleksandro Borodajaus ir „gynybos ministro“ Igorio Strelkovo pasirašytas leidimas bei lentelės su užrašais „Vaikai“ ir „Gruz 200”, – pridūrė N. Kolesnikas.

Jo manymu, pagrindine mirtininko užduotimi buvo mėginimas sukurti sąlygas apsuptų „Donecko liaudies respublikos“ teroristinių grupių iš Donecko įsiveržimui po blokavimo posto sunaikinimo.

„Baisu net pagalvoti, kas būtų įvykę tuo atveju, jei ši „pragaro mašina“ būtų suveikusi. Vienu metu blokavimo postuose tikrinama daugiau nei 100 transporto priemonių. Vaikus vežančioms transporto priemonėms skiriamos ypatingo sąlygos, kad šios galėtų kuo greičiau išvykti iš pavojingos zonos“, – patikino N. Kolesnikas.

Antiteroristinę operaciją ketinama baigti iki žiemos

Televizijos „112 Ukraina” eteryje Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos Informacinio analitinio centro atstovas Andrejus Lysenka prognozavo, jog Rytų Ukraina iki šių metų žiemos bus išvaduota iš Rusijos samdinių gniaužtų.

„Iki žiemos mūsų žemėje tikrai jų nebeliks. Kai tik mums pavyks juos lokalizuoti, paimti nelaisvėn ar neutralizuoti kitokiu būdu, provokacijoms iš Ukrainos ir Rusijos teritorijos ateis galas“, – patikino A. Lysenka.

Kaip rašo UNIAN, anot A. Lysenkos, po keleto mėnesių Donbase šaudyti nebebus kam.

„Kaimyninės valstybės vadovas tai puikiai suvokia. Kol yra teroristų, galima juos siųsti į Ukrainos teritoriją. Kai jų nebeliks, o tai bus jau greitai, jis praneš, jos tai iš teisų buvo manevrai“, – samprotavo A. Lysenka.

Taip pat jis pabrėžė, jog šalia rytinės Ukrainos sienos dislokuojami Rusijos kariai rodo, jog vyksta pasirengimas didelio mato įsiveržimui į Ukrainos teritoriją.

„Rusai puikiai supranta, kad šiuo metu Antiteroristinę operaciją vykdanti Ukrainos kariuomenė – tai jau ne ta kariuomenė, kuri buvo prieš 10 ar 15 metų. Tai realią kovinę patirtį turintys žmonės. Vertinant ginkluotę bei galimybes jau turime didelį pranašumą“, – patikino A. Lysenka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi