Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Izraelis paskelbė 7 val. paliaubas Gazos Ruože, kilus įtūžiui dėl smūgio mokyklai

BNS 2015.09.08 13:45

Izraelis paskelbė pirmadienį septynioms valandoms nutrauksiantis ugnį didžiojoje Gazos Ruožo teritorijos dalyje, pasaulyje kilus pasipiktinimui dėl pražūtingo smūgio vienai Jungtinių Tautų (JT) mokyklai palestiniečių teritorijoje.

Izraelis paskelbė pirmadienį septynioms valandoms nutrauksiantis ugnį didžiojoje Gazos Ruožo teritorijos dalyje, pasaulyje kilus pasipiktinimui dėl pražūtingo smūgio vienai Jungtinių Tautų (JT) mokyklai palestiniečių teritorijoje.

Apie vienašališkas paliaubas, paskelbtas jau keturias savaites tęsiantis konfliktui su Gazos Ruožą faktiškai kontroliuojančiu islamistų judėjimu „Hamas“, buvo pranešta po to, kai galingosios šalys griežtai pasmerkė ataką, per kurią žuvo dešimt vienoje mokykloje prisiglaudusių palestiniečių. Izraelis taip pat išveda dalį savo karių iš palestiniečių anklavo.

Izraelio armija nurodė, kad 7 val. „humanitarinis langas“ bus atvertas 7–14 val. Grinvičo (10–17 val. Lietuvos) laiku visame palestiniečių anklave, išskyrus teritoriją į rytus nuo pietinio Rafaho miesto, „kur susirėmimai tebevyksta ir tebėra Izraelio karių“.

Armija savo pranešime perspėjo, kad ji „atsakys į bet kokius mėginimus išnaudoti šį langą“ ir paliaubų metu atakuoti civilius arba karius. Šis ugnies nutraukimas – jau šeštasis, kurį Izraelis paskelbė nuo konfrontacijos pradžios liepos 8-ąją.

Pranešimas apie paliaubas buvo nepatikliai sutiktas islamistų judėjimo „Hamas“, kurio atstovas Sami Abu Zuhri paragino Gazos Ruožo gyventojus elgtis atsargiai.

„Vienašališkos paliaubos, paskelbtos Izraelio, yra mėginimas nukreipti dėmesį nuo Izraelio vykdomų žudynių“, – sakė jis.

JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareiškė, kad ataka prieš mokyklą, kurioje yra prisiglaudę apie 3 000 palestiniečių, palikusių savo namus dėl kautynių, kelia moralinį papiktinimą ir yra nusikalstamas veiksmas.

JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki pažymėjo, kad Vašingtoną, jos žodžiais tariant, pašiurpino ataka – ji paragino atlikti išsamų ir skubų tyrimą.

Pirmadienį paryčiais paskelbtame pranešime Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad „Izraelis netaiko savo ugnies į civilius ir apgailestauja dėl bet kokios atakos, kuri netyčia kliudo civilius“, konkrečiai neužsimindamas apie ataką prieš mokyklą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi