Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.04 08:41

Ukrainos gynybos ministras: mūsų kariai artėja prie pergalės

ELTA 2014.08.04 08:41

Su BBC korespondentais bendravęs Ukrainos gynybos ministras Valerijus Heletėjus teigė, kad šalies ginkluotosios pajėgos įgauna persvarą kovoje prieš sukilėlius ir pergalė bus pasiekta, jo žodžiais tariant, labai greitai.

Su BBC korespondentais bendravęs Ukrainos gynybos ministras Valerijus Heletėjus teigė, kad šalies ginkluotosios pajėgos įgauna persvarą kovoje prieš sukilėlius ir pergalė bus pasiekta, jo žodžiais tariant, labai greitai.

Pulkininko generolo laipsnį turintis ministras neslėpė, kad sunkiausia užduotis kariuomenės dar laukia bandant užimti Donecko ir Luhansko miestus, ypač „kai Rusija daro viską, kad mus išprovokuotų“. Tačiau, anot V. Heletėjaus, vyriausybės pajėgos laimi.

„Separatistų kontroliuojama teritorija dabar du su puse karto mažesnė nei prieš keturias savaites, – teigė ministras. – Donecko ir Luhansko regionuose išvaduoti daugiau kaip 65 miestai ir gyvenvietės. Mūsų pajėgos šiuo metu puola, tačiau noriu, kad pasaulis žinotų, jog Rusija atsimoka tuo pačiu.“

V. Heletėjus teigė 100 proc. įsitikinęs vyriausybės pajėgų pergale ir tikino, kad šalis neturi kito pasirinkimo, tik tęsti pradėtą kovą.

„Ukraina – kaip degantis namas. Ukrainos kariuomenė eina į degančio namo vidų ir gesina gaisrą, – kalbėjo pašnekovas. – Jei jo neužgesinsime, jis persimes į Kijevą, Charkovą, visur. Prašome kiekvieno ukrainiečio: imkite kibirą vandens ir padėkite mums gesinti.“

Pulkininkas generolas taip pat įspėjo, kad „MH17“ reiso nuolaužų vietoje nebus vykdomi koviniai veiksmai, kol tarptautinių ekspertų komanda nebaigs rinkti visų įrodymų.

„Kalbant praktiškai, esame netoli dužimo vietos, tačiau nesivelsime į kovą (...), kad tarptautinė misija būtų vykdoma tinkamai“, – aiškino V. Heletėjus, įsitikinęs, kad „Malaysia Airlines“ lėktuvą su 298 asmenimis ore numušė Donecko regiono sukilėliai.

Nyderlandų ir Australijos teismo medicinos ekspertai bei policininkai nuolaužų išsibarstymo vietoje jau rado 80 kūnų. Dėl prasidėjusio artilerijos apšaudymo šeštadienį jie buvo priversti laikinai nutraukti savo darbus.

Vyriausybės pajėgoms vis labiau supant Donecko ir Luhansko miestus, vietiniai gyventojai skuba apsirūpinti būtiniausiomis atsargomis. Kai kurie šaltiniai teigia, kad Luhanskas jau dabar visiškai apsuptas, o mieste nėra elektros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi