Pasaulyje

2014.08.03 16:19

Per kovas Rytų Ukrainoje žuvo devyni civiliai gyventojai

BNS 2014.08.03 16:19

Per naujas Ukrainos vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų kovas aplink Luhansko ir Donecko miestus žuvo devyni civiliai gyventojai, sekmadienį pranešė vietos pareigūnai.

Per naujas Ukrainos vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų kovas aplink Luhansko ir Donecko miestus žuvo devyni civiliai gyventojai, sekmadienį pranešė vietos pareigūnai.

Šeši žmonės žuvo nuo artilerijos ir mažo kalibro ginklų ugnies Donecko pakraštyje, sakė mero pavaduotojas Kostiantynas Savinovas.

Jis pridūrė, kad per šį šaudymą dar 13 žmonių buvo sužeisti.

Luhanske per pastarąsias 24 valandas nuo artilerijos ugnies žuvo trys žmonės, sakė šio miesto pareigūnai.

„Reuters“ reporteris iš Donecko centro pranešė, kad šaudymas iš artilerijos pabūklų girdėjosi visą naktį, o liudininkai sakė, kad atokiame Petro Petrivskio rajone užsidegė keli pastatai, tarp jų – mokykla. Dūmų kvapas buvo jaučiamas ir miesto centre.

Luhanske, kuris yra netoli sienos su Rusija, daug gyventojų neturi elektros, o kai kurie – ir vandens, pranešė miesto administracijos spaudos tarnyba.

Ukrainos armija išstūmė sukilėlius iš daugumos miestų, kuriuos jie buvo užėmę daugiausia rusakalbių gyvenamoje Rytų Ukrainoje.

Dabar sukilėliai susitelkę daugiausia Luhanske, kuriame prieš konfliktą gyveno maždaug 400 tūkst. žmonių, ir Donecke, kuriame gyveno maždaug 1 mln. gyventojų.

Ukrainos kariškiai pranešė, kad per naujausias kovas nuostolių nepatyrė.

Diplomatinės pastangos dėl konflikto užbaigimo yra įstrigusios. Jungtinės Tautos nurodo, kad konfliktas Ukrainoje jau pareikalavo daugiau kaip 1,1 tūkst. gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.