Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainoje pasieniečiai užkerta kelią kovotojams iš Rusijos

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Naktį į rugpjūčio 2-ąją grupė rusų kovotojų bandė neteisėtai patekti iš Rusijos į Ukrainos teritoriją Vasiljevkos gyvenvietės rajone, Donecko srityje, tačiau jiems sutrukdė ukrainiečių pasieniečiai.

Naktį į rugpjūčio 2-ąją grupė rusų kovotojų bandė neteisėtai patekti iš Rusijos į Ukrainos teritoriją Vasiljevkos gyvenvietės rajone, Donecko srityje, tačiau jiems sutrukdė ukrainiečių pasieniečiai.

Kaip praneša „Unian“ korespondentas, apie tai trumpoje spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Informacijos centro atstovas spaudai Andrejus Lysenka.

Jo teigimu, pasieniečiai sunaikino dalį kovotojų, o likusius privertė grįžti į Rusijos teritoriją. Kaip pabrėžė A. Lysenka, Ukrainos ir Rusijos pasienyje nustos veikti trys Rusijos kontrolės punktai – „Novošachtinsk“, „Gukovo“, „Kuibyševo“.

Anot A. Lysenkos, per pastarąsias paras Antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos išlaisvino dvi gyvenvietes, esančias netoli Donecko, – Krasnogorovką ir Staromichailovką.

Jis teigia, kad Ukrainos kariai stiprina pozicijas Antracito rajone, palaiko tvarką, suranda ir neutralizuoja banditiškų grupuočių likučius neseniai išlaisvintame Kramatorske.

Pentadienį ukrainiečių kariai paleido bepilotį skraidantį aparatą ieškoti separatistų priešraketinės gynybos objektų. Kai jie įvykdė savo užduotį ir grįžo į bazę, separatistai numušė jį iš zenitinio raketinio komplekso „Buk M-1“. Manoma, kad būtent iš tokio profesionalūs samdomi kariai numušė Malaizijos keleivinį lėktuvą „Boeing-777“.

O sprendžiant iš Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos išplatinto žemėlapio, Donecko separatistų grupuotė liko atskirta nuo likusios separatistų užgrobtos teritorijos.

Tarybos duomenimis, Rusija ir toliau telkia karius netoli nuo Ukrainos sienos.

Jekaterinovkos (Rusija) – Ševčenko (Ukraina) kryptimi, Rusijos teritorijoje už 3 km rasta sistema „BM-21 Grad“ ir bepilotis skraidantis aparatas.

Penktadienį užfiksuotas karinės technikos kolonos judėjimas – iki 10 automobilių „KamAZ“ vyko link Pogaro (Rusija) – Starodubo (Rusija). Trubčevsko rajone taip pat pastebėtas karinės technikos kolonos, kurioje buvo sunkvežimiai ir šarvuočiai, judėjimas.

Didelis skaičius rusų karių pastebėtas ir netoli Malinovkos ir Naumovkos Belgorodo srityje, už 5 km nuo sienos. Grupėje – apie 1 000 žmonių, 12 tankų „T-72BM“, 52 „BTR-80/82“, 12 įvairaus kalibro minosvaidžių, 4 zenitiniai raketų kompleksai „9K35“ „Strela-10“ ir 2 zenitinės sistemos „ZU-23“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi