Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.02 19:38

Rusijoje uždaryta TV laida, laikyta paskutine nepriklausoma pagrindiniuose kanaluose

BNS 2014.08.02 19:38

Rusijos televizija „REN TV“ uždarė 11 metų gyvavusią analitinę laidą „Savaitė su Mariana Maksimovskaja“, laikomą paskutine nepriklausoma laida pagrindiniuose nacionaliniuose kanaluose. Šį žingsnį, žengtą šalyje suintensyvėjus prieš Vakarų valstybes nukreiptai retorikai, pasmerkė Kremliaus kritikai.

Rusijos televizija „REN TV“ uždarė 11 metų gyvavusią analitinę laidą „Savaitė su Mariana Maksimovskaja“, laikomą paskutine nepriklausoma laida pagrindiniuose nacionaliniuose kanaluose. Šį žingsnį, žengtą šalyje suintensyvėjus prieš Vakarų valstybes nukreiptai retorikai, pasmerkė Kremliaus kritikai.

Netikėtai uždarius nuo 2003 metų rodytą laidą, jos vedėja, žurnalistė Mariana Maksimovskaja liks dirbti „REN TV“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja, o naują savaitinę laidą „DobroVefire“ nuo rugsėjo ves žurnalistas Andrejus Dobrovas, nurodė portalas gazeta.ru

„Laida buvo atšaukta kanalo vadovybės, – vienas iš jo žurnalistų Romanas Superis sakė naujienų agentūrai AFP. – Darbuotojai to nesitikėjo – apie tai jie, kaip ir visi kiti, sužinojo tik vakar. Kas bus toliau – mes, laidos darbuotojai, nežinome.“

„Laidos uždarymo priežastys tokios aiškios, kad jų netgi nereikia komentuoti“, – sakoma R. Superio pranešime.

Žurnalistas taip pat jausmingai pakomentavo šį sprendimą savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Štai ir rugpjūtis. Jokių ašarų ir šniurkščiojimo. Tik meilė. Mariana. Ačiū. Už kiekvieną pasirodymą eteryje, kiekvieną siužetą, už profesiją, už draugystę – už tai, kad padėjai išgelbėti žmoną; už komandiruotes į visą pasaulį – nuo Kopeisko iki Pchenjano; už tai, kad parodei šalį ir pasaulį; už tai, kad papasakojai, kaip reikia, o kaip – jokiu būdu. Ačiū, ačiū, ačiū. Laidą „Savaitė“ uždarė“, – rašė jis.

Šios laido prodiuserė Jelena Vorotilova savo „Facebook“ paskyroje tiesiog parašė: „Ieškau darbo.“

Ji sakė gazeta.ru, kad sprendimas uždaryti laidą buvo netikėtas. J. Vorotilova pasakojo, kad jai paskambino M. Maksimovskaja ir pasakė, kad daugiau detalių bus pateikta tarnybiniame pranešime, kuris bus paskelbtas pirmadienį.

Prodiuserė pridūrė, kad laida buvo atšaukta tuo metu, kai visi jos darbuotojai atostogavo.

Kanalas, kuris savo laidą įvardija „drąsiausia programa“, šeštadienį šio žingsnio nekomentavo.

Visi didieji Rusijos televizijos kanalai yra kontroliuojami valstybės ir dažniausiai uoliai palaiko Kremliaus liniją.

„REN TV“ yra paskutinis iš nacionalinių kanalų, išsaugojusių gana nepriklausomas naujienų laidas, o jos „Savaitė su Mariana Maksimovskja“ buvo vienas iš jo perlų.

44 metų M. Maksimovskaja, Rusijoje jau seniai laikoma išsišokėle, reguliariai imdavo interviu iš Kremliaus kritikų, tarp kurių buvo ir buvęs naftos magnatas Michailas Chodorkovskis, kuris su ja kalbėjosi Berlyne, kai buvo netikėtai paleistas iš kalėjimo Rusijoje praėjusių metų pabaigoje.

Kartu su internetine televizija „Dožd“, radiju „Echo Moskvy“ ir keliais laikraščiais „REN TV“ buvo laikoma savotišku apsauginiu vožtuvu, leidžiančiu „nuleisti garą“ Kremliaus kritikams, suteikiant jiems galimybę išlieti savo nusivylimą šalies valdžia.

Kritikai sako, kad, įsiplieskus krizei Ukrainoje, Rusijos nacionalinės televizijos kanalai perėjo prie Kremlių palaikančios ir Vakarų šalis smerkiančios ugningos retorikos, neleisdami reikšti alternatyvaus požiūrio.

Pasak ekspertų, susiklosčius dabartinei padėčiai, tiesiog nebeliko vietos įvairius niuansus atskleidžiančioms ir profesionaliai naujienas pateikiančioms M. Maksimovskajos laidoms.

„Tai buvo sala programoje, kurioje buvo atliekama tai, ką televizija turėtų daryti“, – žiniasklaidos analitikė Galina Timčenko sakė AFP.

„Tai buvo paskutinė laida, kurią žmonės žiūrėdavo, kad sužinotų, kas nutiko per pastarąją savaitę, užuot buvę nuodijami televizijos „Rossija“ arba „Pervyj kanal“, pridūrė ji, turėdama omenyje pagrindinius valstybinius televizijos kanalus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi