Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.01 21:24

Pasaulį V. Putinas regi atvirkščiai

BNS, LRT.lt 2014.08.01 21:24

Nors Rusija aneksavo Krymą ir remia prieš Ukrainos valdžią kovojančius separatistus, Vladimiras Putinas aiškina, kad Rusija visuomet siekia taikos, o kitų valstybių agresija ir ambicijos bloškia Europą į chaosą.  

Nors Rusija aneksavo Krymą ir remia prieš Ukrainos valdžią kovojančius separatistus, Vladimiras Putinas aiškina, kad Rusija visuomet siekia taikos, o kitų valstybių agresija ir ambicijos bloškia Europą į chaosą.   

Rusijos prezidentas penktadienį, pagerbdamas per Pirmąjį pasaulinį karą žuvusius rusų karius, kritikavo politines ambicijas, kurios, anot jo, kelia grėsmę taikai Europoje.

Kalboje, kurioje praeitis maišėsi su dabartimi, Rusijos lyderis sakė, kad 1914–1918 metų karas turi būti vertinamas kaip pamokymas.

„Karas primena apie tai, iki ko atveda agresija ir egoizmas, neribotos valstybių vadovų ir politinio elito ambicijos, imančios viršų prieš sveiką protą“, – sakė jis, atidengdamas paminklą žuvusiems kariams.

Pasak jo, šios ambicijos, „užuot išsaugojusios sėkmingiausią pasaulyje kontinentą – Europą, bloškia jį į chaosą“.

Rusijos lyderis, šalia kurio buvo Rusijos ortodoksų bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas ir aukšti šalies pareigūnai, teigė, kad istorija vėl įrodo, „kokia baisia kaina virsta nenoras girdėti vienas kitą, svetimų teisių ir laisvių, teisėtų interesų pamynimas savų interesų ir ambicijų naudai“.

V. Putinas aiškino, kad Rusija visuomet stengdavosi ieškoti taikos, bet tekdavo atmušti puolimą iš išorės.

„Žmonijai seniai reikėtų suprasti ir priimti vieną pačią svarbiausią tiesą: smurtas gimdo smurtą, kelias į taiką ir klestėjimą klojamas gera valia ir dialogu, ir praėjusių karų atminimu, apie tai, kas ir kam juos pradėdavo“, – pareiškė per paminklo atidengimo ceremoniją Rusijos vadovas.

„Taip buvo ir Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse, kai Rusija darė viską, kad įtikintų Europą taikiai ir be kraujo išspręsti konfliktą tarp Serbijos ir Austrijos Vengrijos; bet Rusija nebuvo išgirsta. Ir jai teko atsakyti į iššūkį, ginti brolišką slavų tautą; ginant save, savo piliečius nuo išorės grėsmės“, – kalbėjo V. Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi