Naujienų srautas

Pasaulyje2014.08.01 21:12

Ukrainos prezidentas: karas nėra priežastis atidėlioti reformas

ELTA, 15min.lt 2014.08.01 21:12

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pareiškė, kad rytinėje šalies dalyje vykstančios kovos su separatistais negali būti naudojamos kaip priežastis politinių ir ekonominių reformų atidėliojimui, informuoja „Reuters“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pareiškė, kad rytinėje šalies dalyje vykstančios kovos su separatistais negali būti naudojamos kaip priežastis politinių ir ekonominių reformų atidėliojimui, informuoja „Reuters“.

„Karas nėra priežastis atidėlioti reformas“, – interviu Ukrainos televizijai teigė prezidentas.

Liepos 31 dieną Ukrainos Aukščiausioji Rada pritarė papildomam 758 milijonų JAV dolerių kariuomenės finansavimui ir laikinam 1,5 proc. „karo mokesčio“ įvedimui gyventojų pajamoms. Parlamentarai taip pat nepritarė šalies ministro pirmininko Arsenijaus Jaceniuko atsistatydinimui.

P. Porošenka tikino pasirašysiantis po teisės aktu ir pasveikino vienybę pademonstravusius Ukrainos deputatus.

„Vakar parlamente įvyko labai svarbus įvykis – sugebėjome išvengti rimtos politinės krizės“, – tikino P. Porošenka.

Ketvirtadienį Aukščiausiosios Rados nariai teigiamai nubalsavo ir už leidimą Ukrainos įmonėms steigti bendrus konsorciumus su JAV bei Europos Sąjungos (ES) kompanijoms, senstančiai šalies dujų tiekimo infrastruktūrai prižiūrėti.

„Ukraina neatsisakys Krymo net už pinigus“

P. Porošenka taip pat sakė, kad Ukraina Krymo neatsisakys net už pinigus, tačiau ketina reikalauti atlyginti žalą už Krymo vyriausybės nacionalizuotas ukrainiečių įmones.

Krymo klausimas, pasak jo, susideda iš dviejų dalių.

„Pirma, draugai, Krymas yra neparduodamas ir už Krymą atsakomybė negali būti matuojama pinigais. Negali būti taip, kad Ukraina gauna truputį pinigų ir atsisako Krymo. Nelaukite to. Ukrainos žemė, Ukraina ir Ukrainos teritorija yra neparduodama. Taškas“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.

Antras svarbus dalykas, anot P. Porošenkos, yra būtinybė kompensuoti ūkio subjektams už konfiskuotą turtą: „Ypatingai reikia atkreipti dėmesį į tokius subjektus, kaip Ukrainos energetikos koncernas „Chornomornaftogaz“, kurie patyrė nuostolių.“

Jis teigė, kad kreipėsi į Teisingumo ministeriją, kad ši, bendradarbiaudama su geriausiais pasaulio teisininkais, parengtų atsakomuosius veiksmus.

„Ukraina panaudos visas turimas priemones, siekdama apsaugoti savo nacionalinius interesus“, – sakė P. Porošenka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi