Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Gazoje prasidėjus paliauboms, nuo Izraelio tankų ugnies žuvo mažiausiai 40 žmonių

Angelė Daugininkaitienė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Per Izraelio pajėgų surengtą apšaudymą Gazos Ruožo pietuose esančio Rafaho miesto prieigose penktadienį žuvo mažiausiai 40 palestiniečių ir žlugo vos prieš kelias valandas įsigaliojusios paliaubos.

Per Izraelio pajėgų surengtą apšaudymą Gazos Ruožo pietuose esančio Rafaho miesto prieigose penktadienį žuvo mažiausiai 40 palestiniečių ir žlugo vos prieš kelias valandas įsigaliojusios paliaubos.

Izraelis kaltina judėjimą „Hamas“ ir kitas palestiniečių grupuotes nesilaikant paliaubų, dėl kurių buvo susitarta tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms ir Jungtinėms Tautoms.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad Rafaho apylinkėse ginkluoti vyrai apšaudė žydų karius.

Prasidėjo paliaubos

Izraelis ir grupuotė HAMAS susitarė dėl 72-iejų valandų humanitarinių paliaubų Gazoje. Ugnies nutraukimas įsigalioja nuo penktadienio 8 val. ryto.  

Apie  susitarimą  bendrame  pareiškime paskelbė Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius ir Jungtinių Tautų vadovas. Teigiama, kad per šį laikotarpį Gazos gyventojams bus suteikta humanitarinė pagalba, jie galės palaidoti žuvusiuosius, pasirūpinti sužeistaisiais ir pasipildyti maisto atsargų.

Tačiau Johnas Kerry įspėjo, kad ši pauzė negarantuoja konflikto pabaigos. Tartis dėl ilgalaikių paliaubų Egipto valdžios kvietimu į Kairą vyksta Izraelio ir Palestinos delegacijos.

Žuvo penki Izraelio kariai

Netoli sienos su Gazos Ruožu ketvirtadienį vėlai vakare nuo minosvaidžio ugnies žuvo penki žydų kariai, pranešė Izraelio armija.

Po pastarojo incidento, įvykusio likus kelioms valandoms iki sutartų paliaubų, nuo karinio konflikto pradžios žuvusių Izraelio karių skaičius padidėjo iki 61.

„IGP (Izraelio gynybos pajėgos) patvirtina, kad vakar (ketvirtadienį) vakare 5 IGP kariai žuvo per operaciją pasienyje su Gazos Ruožu, kai į pajėgas buvo paleistas minosvaidžio sviedinys“, – rašoma kariškių paskelbtame pareiškime.

Per 24 dienas trunkančius neramumus žuvo per 1400 palestiniečių, daugiausia civilių. Izraelis neteko 56 savo karių ir 2 civilių. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.