Pasaulyje

2012.09.29 10:30

Kanados radijo darbuotojai iškrėtė pokštą JT vadovui

LRT.lt 2012.09.29 10:30

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius tapo naujausia dviejų Kanados radijo laidų vedėjų auka, kai atsiliepė į jų skambutį patikėjęs, kad kalba su šalies premjeru. 

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius tapo naujausia dviejų Kanados radijo laidų vedėjų auka, kai atsiliepė į jų skambutį patikėjęs, kad kalba su šalies premjeru.

Radijuje dirbančių Marc-Antoine`o Audette`o ir Sebastieno Trudelio pokštų aukomis anksčiau jau tapo „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas, muzikantai Mickas Jaggeris ir Britney Spears, JAV politikė Sarah Palin.

Tačiau šią savaitę atėjo JT vadovo Ban Ki-Moono eilė. Teigiama, kad jis dalyvavo viename iš 120 susitikimų, surengtų per JT Generalinę Asamblėją, kai jam paskambino Kanados premjeru Stephenu Harperiu apsimetę M. A. Audette`as ir S. Trudelis, rašo telegraph.co.uk.

Abu jie kalbėjo prancūziškai, o pokalbį pradėjo atsiprašinėjimais, kad į Niujorką vietoj savęs pasiuntė savo „liokajų“ užsienio reikalų ministrą Johną Bairdą.

„S. Harperis“ teigė buvęs per daug užsiėmęs savo nepriekaištingumu garsėjančios šukuosenos formavimu, kad dalyvautų JT Generalinėje Asamblėjoje. Tuomet Ban Ki-Moonui kilo įtarimas ir jis paklausė: „Atsiprašau, ar šiuo metu kalbu su premjeru S. Harperiu?“

Tačiau radijo laidų vedėjai tęsė toliau ir paprašė JT vadovo pakalbėti su Nacionalinės ledo ritulio lygos komisaru Gary Bettmanu, kad į lygą grįžtų Kvebeko komanda. Kvebeko „Nordiques“ buvo parduota Denveriui ir 1995 metais tapo Kolorado „Avalanche“.

„Jis greitai suprato, kad tai pokštas. Jis tai priėmė taip, kaip tai ir buvo sumanyta – kaip juoką“, – teigė Ban Ki-Moono atstopas Eri Kaneko. „Galbūt tai nebuvo pats geriausias būdas jo laikui panaudoti. Ateityje, kai tik sulauksime skambučių iš Kanados, ypač atidžiai klausysimės ir ieškosime prasto prancūziško akcento įrodymų“, – pridūrė jis.

M. A. Audette`as teigė buvęs nustebęs, kaip greitai pavyko susisiekti su Ban Ki-Moonu. Prieš tai užteko telefonu pabendrauti vos su keliais asmenimis. „Manėme, kad prireiks kelių dienų, kad telefonu atsilieptų generalinis sekretorius. Jis reagavo ramiai, net nusijuokė. Jis buvo labai malonus“, – įspūdžiais dalinosi radijo laidų vedėjas.