Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.30 20:21

Tarptautinis teismas greičiausiai netirs Malaizijos lėktuvo katastrofos

ELTA 2014.07.30 20:21

Nyderlandų teisingumo ministras teigia, kad už Malaizijos lėktuvo numušimą virš Ukrainos atsakingus asmenis greičiausiai teis Malaizija ir Nyderlandai, o ne Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT), skelbia „Reuters“.

Nyderlandų teisingumo ministras teigia, kad už Malaizijos lėktuvo numušimą virš Ukrainos atsakingus asmenis greičiausiai teis Malaizija ir Nyderlandai, o ne Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT), skelbia „Reuters“.

Nyderlandų parlamentarams skirtame laiške ministras Ivo Opsteltenas paaiškino, kad TBT tiria tik tas bylas, kurių negali ar nenori tirti susijusių nacionalinių valstybių teisminės institucijos. Šiuo atveju tarptautiniam aviakatastrofos tyrimui vadovaujantys Nyderlandai „greičiausiai“ neatsisakys pradėti baudžiamojo persekiojimo prieš įtariamuosius. Liepos 17 dieną numuštu lėktuvu skrido 298 asmenys, iš kurių 195 turėjo Nyderlandų pilietybę. Manoma, kad orlaivį numušė Ukrainos separatistai, panaudoję „žemė–oras“ tipo raketą.

Tarptautiniam tragedijos tyrimui vadovaujanti Nyderlandų saugumo taryba pranešė, jog šią savaitę sulaukė didžiulės siuntos daiktinių įrodymų iš šaltinių už Ukrainos ribų, todėl prieiga prie visos aviakatastrofos zonos nebus būtina.

Nyderlandų įstatymai numato universalią jurisdikciją karo nusikaltimams, todėl šios šalies prokurorai gali reikalauti įtariamųjų ekstradicijos iš užsienio valstybių. Ženevos konvencijų karo metu laikymąsi prižiūrintis Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas Ukrainoje vykstančius kovinius veiksmus prilygino karui, todėl „MH17“ reiso numušimas galės būti traktuojamas kaip karo nusikaltimas.

Pasaulio teisingumo sostine vadinamoje Hagoje įsikūrusios daugelio tarptautinių teismų būstinės, įskaitant TBT ir Tarptautinį baudžiamąjį tribunolą Jugoslavijos karų nusikaltimams tirti. Nyderlanduose taip pat vyko dviejų Libijos saugumo policijos agentų teismas, kurie prisidėjo prie „Pan Am“ 103-jo reiso susprogdinimo virš Lokerbio miestelio Škotijoje 1988 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi