Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.30 15:46

Ukraina stiprina sieną su Moldova

Ukraina stiprina savo sieną su Moldova, per kurią į šalį patenka didžioji dalis kontrabandinių prekių. Padniestrės regioną Ukrainos valdžia vadina problemiška ir sako, kad sienos stiprinimas yra būtinybė.

Ukraina stiprina savo sieną su Moldova, per kurią į šalį patenka didžioji dalis kontrabandinių prekių. Padniestrės regioną Ukrainos valdžia vadina problemiška ir sako, kad sienos stiprinimas yra būtinybė.

Trijų metrų gylio griovius Ukrainos kareiviai specialiomis mašinomis kasa jau kelias dienas. Mašinos buvo atgabentos iš centrinės Ukrainos. Per dieną jos gali iškasti dviejų su puse kilometro ilgio griovį, o planuojamas griovių ilgis yra apie 400 kilometrų. Vien pernai cigarečių ir alkoholio kontrabandos buvo sulaikyta už daugiau nei 130 tūkst. eurų. Būtent kontrabandos per sieną su Padniestre mastai yra didžiausi.

„Visais šiais įtvirtinimais siekiama sustiprinti sieną, kad sumažėtų nelegalių sienos kirtimų mašinomis ir pėsčiomis. Kasdami griovius norime padaryti, kad būtų sunkiau nelegaliai kirsti sieną“, – sakė Ukrainos kariuomenės karininkas Volodymyras Kačanovskis.

Kontrabanda nekelia grėsmės Ukrainos valstybingumui, tačiau tokią grėsmę gali kelti 1,5 tūkst. Rusijos kariuomenės būrių, esančių Padniestrėje. Todėl Ukraina sieną stiprina ir siekdama apsisaugoti nuo karinių grupuočių, kurios gali būti suformuotos ir atsiųstos į Ukrainą kelti sumaišties, kaip tai buvo padaryta Donecke. Dar kovo mėnesį pasienio apsauga buvo sustiprinta tam, kad, jeigu prireiktų, karinės grupuotės būtų sulaikytos.

Padniestrės regionas paskelbė nepriklausomybę nuo Moldovos 1990-aisiais, bet jokia valstybė šio atsiskyrimo nepripažįsta. Regiono valdžią remia Maskva, kuri ten yra dislokavusi savo karius. Tačiau pati Rusija oficialiai nepripažįsta Padniestrės vasltybingumo, todėl šis regionas lieka dar viena įtampos zona Ukrainos pašonėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi