Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos armija užėmė Donecko priemiestį

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos armija trečiadienį pranešė susigrąžinusi kontrolę sukilėlių tvirtovės Donecko šiaurės vakariniame priemiestyje ir perėmė dar vieną iš Rusijos įvažiavusių automobilių koloną.

Ukrainos armija trečiadienį pranešė susigrąžinusi kontrolę sukilėlių tvirtovės Donecko šiaurės vakariniame priemiestyje ir perėmė dar vieną iš Rusijos įvažiavusių automobilių koloną.

Vyriausybės pajėgų pranešime sakoma, kad buvo užimtas šalia Donecko esantis apie 40 tūkst. gyventojų turintis Avdijivkos miestas, Kijevo vyriausybei veržiant apsupties žiedą aplink pagrindinę prorusiškų separatistų tvirtovę.

Kautynės taip pat vyko aplink teritoriją, kurioje yra išsibarsčiusios numušto oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinio lėktuvo nuolaužos. Vyriausybės pajėgos nurodė vykdančios „valymo“ operaciją Ilovaisko miestelyje, esančiame už maždaug 40 kilometrų į vakarus nuo tos vietos.

Vyriausybės pastangos stengiasi intensyvinti puolimą, per kelias pastarąsias savaites susigrąžinusios virtinę strategiškai svarbių miestų ir gyvenviečių. Tikimasi, kad joms pavyks atkirsti kelius, kuriais, kaip manoma, Donecke įsitvirtinę sukilėliai yra aprūpinami iš Rusijos.

Kariškiai nurodė sunaikinę šarvuotųjų mašinų ir sunkvežimių koloną, kirtusią sieną su Rusija trečiadienį paryčiais. Be to, kariai, budintys Dovžanskio pasienio poste, buvo apšaudyti iš Rusijos pusės.

Tačiau per praeitą naktį vykusius susirėmimus aukų nebuvo, sakoma kariuomenės pranešime.

Donecko vietos pareigūnų duomenimis, paskelbtais trečiadienio rytą, per pastarąsias 24 valandas žuvo 19 žmonių.

Susirėmimai taip pat tęsėsi kitoje pagrindinėje sukilėlių tvirtovėje – Luhansko mieste. Vietos pareigūnai sakė, kad per pastarąją parą ten žuvo vienas civilis, o dar dešimt buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi