Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.28 17:14

Žmogaus teisių gynėjui A. Beliackiui – L. Walesos laisvės premija

LRT.lt 2012.09.28 17:14

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjui Alesiui Beliackiui, kuris šiuo metu gimtojoje šalyje atlieka 4 metų kalėjimo bausmę, skirta 2012 metų Lecho Walesos premija. 

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjui Alesiui Beliackiui, kuris šiuo metu gimtojoje šalyje atlieka 4 metų kalėjimo bausmę, skirta 2012 metų Lecho Walesos premija.

A. Beliackis „nuolat kovojo už laisvę ir pagarbą žmogaus teisėms Baltarusijoje“, penktadienį paskelbė L. Walesos fondas, pridurdamas, kad už tai disidentas „sumokėjo didelę kainą, kai buvo įkalintas“.

Anot žmogaus teisių organizacijų, šiuo metu Baltarusijos kalėjimuose laikoma apie 15 politinių kalinių.

„L. Walesa ir jo vardo premijos skyrimo komitetas norėtų padėkoti A. Beliackiui už jo kovą ir išreikšti solidarumą šiuo sudėtingu jam ir Baltarusijai laikotarpiu“, – teigiama fondo pranešime.

A. Beliackis dėl tariamo vengimo mokėti mokesčius įkalintas 2011 metų lapkritį. Prieš tai jis vadovavo Baltarusijos žmogaus teisių organizacijai „Vesna“, buvo Tarptautinės žmogaus teisių federacijos viceprezidentu, informuoja naujienų agentūra AFP.

Nuo 2008 metų kasmet teikiama L. Walesos premija, kurios dydis siekia 100 tūkst. eurų, „skiriama visiems, kurie siekia žmonių supratimo, bendradarbiavimo ir solidarumo laisvės ir vertybių, būdingų „Solidarumo“ judėjimui, vardu“.

Praėjusiais metais premija skirta Brazilijos prezidentui Luizui Inacio Lulai da Silvai.

1983 metais Lenkijos antikomunistinei profesiniai sąjungai „Solidarumas“ vadovavęs L. Walesa apdovanotas Nobelio taikos premija. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi