Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV svarsto dar daugiau sankcijų Rusijai

BNS2015.09.08 13:45

Jungtinės Amerikos Valstijos vėl rengia naujas sankcijas Rusijai dėl to, kad ši kursto krizę Ukrainoje, pareiškė antradienį JAV diplomatijos vadovas Johnas Kerry.  

Jungtinės Amerikos Valstijos vėl rengia naujas sankcijas Rusijai dėl to, kad ši kursto krizę Ukrainoje, pareiškė antradienį JAV diplomatijos vadovas Johnas Kerry.

„Mes dabar esame papildomų sankcijų rengimo procese, su Europa“, – sakė jis žurnalistams netrukus po ES galutinio sprendimo pritarti plataus masto ekonominėms priemonėms prieš Maskvą.

Tačiau J. Kerry pridūrė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „vis dar turi galimybę žengti į priekį dėl savo gebėjimo turėti įtakos separatistams“.

Kalbėdamas po susitikimo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu Valstybės departamente, J. Kerry atskleidė, kad jis vėl išreiškęs JAV susirūpinimą dėl krizę rytų Ukrainoje skatinančio Rusijos vaidmens, kai antradienį kalbėjosi telefonu su savo kolega Rusijos Sergejumi Lavrovu.

Pasak J. Kerry, jiedu „sutiko, kad esama galimybės pamėginti pateikti labai specifinių pasiūlymų svarstymui ir mėginti eiti į priekį“.

„Tačiau rusai ir jų vadinamieji savanoriai tebegabena ginklus ir lėšas, taip pat ir personalą per sieną. Mes tai matome. Esama aiškių įrodymų“, – pabrėžė JAV valstybės sekretorius.

Savaitgalį JAV pareigūnai paskelbė, anot jų, vaizdus, kaip Rusijos artilerija šaudo iš savo šalies į Ukrainos kariškių pozicijas.

„Prezidentas (Vladimiras) Putinas gali daug ką pakeisti, jeigu taip pasirinktų, o mes su mūsų partneriais Europoje imsimės papildomų priemonių ir skelbsime platesnes sankcijas svarbiausiems Rusijos ekonomikos sektoriams, jeigu to prireiktų“, – sakė J. Kerry.

„Mes tikimės, kad to neprireiks. Tačiau, jeigu Rusija toliau eis tuo pačiu keliu, Rusija nepaliks tarptautinei bendruomenei kito pasirinkimo“, – pridūrė jis.

JAV valstybės vėl prakalbo apie tai, su kokiomis kliūtimis susiduria tarptautiniai tyrėjai, mėginantys patekti į vietą, kur prieš 10 dienų nukrito numuštas Malaizijos lėktuvas ir žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

„Negalėdami ten patekti, jie negali rinkti nuolaužų, negali rinkti kitų įkalčių vietoje, kad būtų atliktas tinkamas tyrimas“, – sakė J. Kerry.

„Jie vis dar negali net užtikrinti, kad visi aukų palaikai būtų išgabenti, juk tai nepakeliama našta bet kuriam artimajam ir nepriimtina elgesio norma, – tęsė J. Kerry. – (Sudužimo) vieta turi būti apsupta, įkalčiai išsaugoti, Rusija turi panaudoti savo svarią įtaką separatistams, kad padėtų užtikrinti esminį požiūrį į įprastą padorumą“.

JAV naujas sankcijas Rusijai gali paskelbti dar šiandien

Jungtinės Amerikos Valstijos planuoja papildomas sankcijas Rusijai, reaguodamos į krizę Ukrainoje, ir gali jas paskelbti vėliau šią dieną, pareiškė antradienį Baltieji rūmai.

„Mes aiškiai nurodėme, kad papildomos sankcijos ir papildoma kaina gali būti taikyta Rusijai“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas.

„Mes tikimės, kad naujų žinių apie tai turėsime greitai – dar šiandien“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.