Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.29 17:25

D. Cameronas sutrumpins pašalpų mokėjimo laikotarpį imigrantams iš ES šalių iki 3 mėnesių

15min.lt 2014.07.29 17:25

Didžiosios Britanijos valdžia sutrumpins pašalpų mokėjimą darbo neturintiems imigrantams iš ES šalių nuo šešių iki trijų mėnesių, skelbia naujienų svetainė bbc.com.

Didžiosios Britanijos valdžia sutrumpins pašalpų mokėjimą darbo neturintiems imigrantams iš ES šalių nuo šešių iki trijų mėnesių, skelbia naujienų svetainė bbc.com.

Antradienį šalies premjeras Davidas Cameronas paskelbė, kad Didžiosios Britanijos teikiamos socialinės garantijos turi būti prieinamos tik tais atvejais, kuomet yra iš tiesų reikalingos ir jomis neturi būti piktnaudžiajama.

Kalbėdamas apie imigraciją D. Cameronas teigė, kad svarbiausias dalykas yra šalies interesai.

Savo ruožtu Didžiosios Britanijos opozicinės Leiboristų partijos atstovai teigia, kad vyriausybės pastangos išspręsti imigracijos problemą patyrė nesėkmę.

Savo laiške dienraščiui „The Telegraph“ D. Cameronas rašė, kad imigracijos kontroliavimas yra gyvybiškai svarbus klausimas jo vyriausybei. Didžiosios Britanijos premjeras tvirtino, kad ankstesnė leiboristų vyriausybė visiškai neribojo socialinių išmokų teikimo imigrantams.

D. Cameronas teigė, kad būtina pakeisti dabartinę sistemą, kuomet pašalpų gali tikėtis bet kuris vos į šalį atvykęs imigrantas.

„Pranešame, kad sutrumpiname laikotarpį, per kurį darbo netekę asmenys gaus socialines išmokas. Darbo ieškantys asmenys iš Europos valstybių galėjo gauti paramą ir išmoką už turimą vaiką ir tai trukdavo iki pusės metų. Sutrumpinsime šį laikotarpį iki trijų mėnesių, taip pareikšdami, kad niekas negali atvykti į Britaniją ir gauti kažką už dyką“, – aiškino D. Cameronas.

Jis taip pat pridūrė, kad jo partijos iškeltas planas sumažinti migracijos lygį ligi mažiau negu 100 tūkstančių asmenų iki būsimųjų rinkimų tebėra pasiekiamas. Šiuo metu Didžiosios Britanijos migracija siekia 200 tūkstančių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi