Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzijos vyriausybė dėl J. Tymošenko boikotuos EURO 2012

ELTA 2015.02.14 17:02

Protestuodami pieš žmogaus teisių pažeidinėjimus, Prancūzijos vyriausybės nariai nevyks į Ukrainą stebėti Europos futbolo čempionato.

Protestuodami pieš žmogaus teisių pažeidinėjimus, Prancūzijos vyriausybės nariai nevyks į Ukrainą stebėti Europos futbolo čempionato.

„Tai susiję su europietiškų vertybių gynimu ir pirmiausiai – ponios Tymošenko situacija“, – ketvirtadienio vakarą pareiškė sporto reikalų ministrė Valerie Fourneyron. Užsienio reikalų ministerija apie tai informavo Ukrainos vadovybę.

Pati J. Tymošenko pasisakė prieš Europos futbolo čempionato boikotą. Buvusi premjerė nuo praėjusio spalio atlieka laisvės atėmimo bausmę. Šiuo metu ji dėl stiprių nugaros skausmų gydoma ligoninėje.

Vakarai nuosprendį J. Tymošenko vadina politiškai motyvuotu ir kritikuoja kalinimo sąlygas. Neseniai sužinota, kad ekspremjerei gali būti pateikti kaltinimai ir dėl sąsajų su vieno verslininko nužudymu.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as jau prieš savaitę paskelbė, kad nevyks į Ukrainą. „Aš mėgstu futbolą. Tačiau tai, kas vyksta Ukrainoje, yra problema“, – sakė jis.

Dėl J. Tymošenko bylos ir kiti aukšti Vakarų politikai, taip pat Europos Komisija nusprendė nevykti į Ukrainą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi