Pasaulyje

2015.09.08 13:45

„Eid al-Fitr“ šventė Vidurio Rytuose – itin politizuota

Pasaulio musulmonai pradėjo „Eid al-Fitr“ – šventojo ramadano mėnesio pabaigos – šventę. Ji toli gražu ne visur yra taikos ir susikaupimo metas.

Pasaulio musulmonai pradėjo „Eid al-Fitr“ – šventojo ramadano mėnesio pabaigos – šventę. Ji toli gražu ne visur yra taikos ir susikaupimo metas.

Musulmonai dabar turėtų būti grynesne siela ir švaresniu kūnu, jei tik sekė vienu iš penkių islamo įsakų ir mėnesį nevalgė, nesimylėjo, negėrė nuo aušros iki saulėlydžio.

Tačiau vien tik religinį atspalvį šiemet turinti Europoje „Eid al-Fitr“ šventė Vidurio Rytuose – itin politizuota. Palestinai tai galimybė pasauliui priminti, kad šiemet ramadano pabaigos nesulaukė net keli šimtai jų tautiečių, tiesa, pusė aukų – „Hamas“ teroristai.

O keliaujant dar labiau į Rytus – „Eid al-Fitr“ šventė šiemet pirmąkart privaloma Sirijos ir Irako teritorijose, kažkada daugiakultūres bendruomenes užgniaužus Irako ir Levanto valstybės fundamentalistams. Pirmosiomis „Eid al-Fitr“ valandomis susisprogdino neva pirmasis Jungtinių Valstijų pilietis, užverbuotas ir tai padaręs savo noru.

Kaimyniniame Irake viso ramadano metu Irako ir Levanto valstybė beveik sunaikino šimtus metų čia egzistavusių krikščionių bendruomenę.

1435 metais po Mahometo gimimo po saule – nieko naujo. Dievas didis – taip pradedama „Eid al-Fitr“ maldoje, tačiau žmogus ne visada supranta, kaip teisingai interpretuoti jo žodžius.