Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.29 16:52

Ukrainoje – aršios kontratakos, žuvo 19 civilių

DELFI.lt 2014.07.29 16:52

Antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje situacija sudėtinga, separatistai ruošiasi Pervomaisko, Alčevsko ir Stachanovo gynybai. Aršiausios kontratakos užfiksuotos Saur Mogilos rajone.

Antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje situacija sudėtinga, separatistai ruošiasi Pervomaisko, Alčevsko ir Stachanovo gynybai. Aršiausios kontratakos užfiksuotos Saur Mogilos rajone.

Apie tai pranešė karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas, informuoja unian.net.

„ATO zonoje situacija tebėra sudėtinga. ATO pajėgoms išlaisvinus kelis rajonus operacijos vykdymo zonoje, separatistai įvykdė kelias kontratakas, norėdami susigrąžinti prarastas pozicijas. Aršiausios kontratakos užfiksuotos Saur Mogilos rajone, anksčiau atkovotame ukrainiečių karių“, – parašė ekspertas.

Jis taip pat pabrėžė, kad pastebimas aktyvus separatistų pasiruošimas gynybai Pervomaisko rajone, Alčevske ir Stachanove.

„Čia <...> gabenama technika, ginklai, vyksta priverstinė vietos gyventojų „mobilizacija“, – pabrėžė D. Tymčukas.

Horlivkoje per apšaudymą žuvo 17 žmonių
 
Ukrainos separatistų kontroliuojamame Horlivkos mieste per apšaudymą, vykusį pastarąsias 24 valandas, žuvo septyniolika žmonių, įskaitant tris vaikus, antradienį pranešė vietos Ukrainos pareigūnai.
 
Pranešime nurodoma, kad dar 43 žmonės buvo sužeisti šiame mieste, kuriame šiuo metu yra paskelbtas trijų dienų gedulas dėl trylikos civilių asmenų, tarp jų dviejų vaikų, sekmadienį žuvusių nuo „Grad“ raketų ugnies.

Žuvo mažausiai 19 civilių

Intensyvūs susirėmimai tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių šalies rytuose pareikalavo mažausiai 19 civilių asmenų gyvybių, antradienį pranešė vietos pareigūnai, Kijevui stiprinant kampaniją prieš separatistus.

Ukrainos pajėgos stūmė sukilėlius link jų dviejų pagrindinių tvirtovių – Donecko ir Luhansko miestų, taip pat siekė juos apsupti keliose vietose, įskaitant didesnę teritoriją, kurioje liepos 17 dieną sudužo Malaizijos keleivinis laineris.

Pasak pareigūnų, 14 žmonių, tarp jų penki vaikai, žuvo per kautynes pirmadienio vakarą Horlivkos mieste – vienoje iš teritorijų, kuriose pastarosiomis dienomis vyko smarkiausi susirėmimai.

Luhansko mieste penki civiliai žuvo, kai artilerija smogė vieniems senelių namams, pridūrė pareigūnai.

„Priešas meta į mūšį viską, kad galutinai apsuptų DLR“, – sukilėlių vadas Igoris Strelkovas pirmadienio vakarą sakė žurnalistams Donecke, turėdamas omenyje separatistų paskelbtą „Donecko liaudies respubliką“.

„Esame apstulbę, kiek daug šarvuotosios technikos jie metė į šį mūšį“, – pridūrė slepiamųjų spalvų marškinėlius ir kelnes dėvintis I. Strelkovas, kuris yra Rusijos pilietis.

Vienas sukilėlių šaltinis Donecke sakė, kad pastiprinimus, įskaitant karinę įrangą ir kovotojus, vežanti kolona kirto netoliese esančią sieną su Rusija. Sukilėlių lyderiai viešai teigia, kad Maskva nesiunčia jiems pagalbos. Rusija taip pat neigia Vakarų šalių kaltinimus, jog palaiko sukilimą ginklais ir kovotojais.

Pasak sukilėlių, jau apie 7,4 tūkst. Ukrainos karių buvo nukauti arba sužeisti nuo Kijevo „antiteroristinės“ operacijos prieš separatistus pradžios gegužės pradžioje.

Tačiau Kijevas nurodo, kad jo pajėgos neteko mažiau negu 1,5 tūkst. karių.

Laukia pastiprinimo iš Rusijos

Sverdlovske separatistai formuoja karinės technikos koloną siųsti į Snižnę ir Rovenkus. Vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LLR) vadovybė tikisi sulaukti pastiprinimo iš Rusijos. Apie tai pranešė karinių ir politinių tyrimų centro vadovas D. Tymčukas, rašo unian.net.

„Pastebimi teroristinių grupuočių vadovybės bandymai gauti pagalbos iš Rusijos ne tik per Rusijos Gynybos ministeriją ir specialiąsias tarnybas, bet ir iš nevyriausybinių darinių. Konkrečiai – <...> LLR laukia pastiprino iš Rusijos iš vadinamojo „Didžiojo Donskio karių“, – parašė D. Tymčukas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Sverdlovsko rajone pastebėta karinės technikos kolona, kuri, žvalgybos duomenimis, bus siunčiama pastiprinti separatistams Snižnėje (Donecko sritis) ir Rovenkus (Luhansko sritis).

Ukrainiečių kariai įžengė į Avdejevką

Antiteroristinės operacijos (ATO) kariai įžengė į Avdejevką Donecko srityje. Apie tai pranešė vietos gyventojai, informuoja unian.net. „Šiandien Avdejevkos miestas, esantis už 6 km į šiaurę nuo Donecko, faktiškai visiškai tapo kontroliuojamas ATO pajėgų“, – rašoma 62.ua.

Kaip pranešė liudininkai, vadinamosios Donecko liaudies respublikos karių likučiai slapstosi prie kavinės „Carskaja ochota“.

Primename, jog anksčiau ukrainiečių kariai perėmė savo žinion Saur Mogilą – strategiškai svarbų punktą Luhansko, Donecko ir Rusijos Rostovo srities pasienyje. Jie taip pat išlaisvino Debalcevę. Be to, buvo pranešta, jog ukrainiečių kariai kontroliuoja ir Stepanivkos gyvenvietę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi