Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.29 07:54

Izraelis nusiteikęs ilgai karinei kampanijai Gazos Ruože

BNS 2014.07.29 07:54

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį pareiškė, kad jo šalies žmonės turi būti pasiruošę ilgai karinei kampanijai Gazos Ruože, kai iš palestiniečių anklavo paleisti minosvaidžio sviediniai užmušė keturis izraeliečius.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį pareiškė, kad jo šalies žmonės turi būti pasiruošę ilgai karinei kampanijai Gazos Ruože, kai iš palestiniečių anklavo paleisti minosvaidžio sviediniai užmušė keturis izraeliečius.

„Turime būti pasiruošę ilgai kampanijai“, – sakė B. Netanyahu per tiesioginę televizijos transliaciją, kai buvo paskelbta žinia apie apšaudymą Eškolo regione, per kurį taip pat buvo sužeisti bent 12 žmonių.

„Izraelio piliečiai negali gyventi grėsmėje, kurią kelia raketos ir mirties tuneliai – mirtis iš viršaus ir ir apačios“, – aiškino jis.

„Nebaigsime šios operacijos, kol neutralizuosime tunelių, kurių vienintelis tikslas – žudyti mūsų piliečius“, – pridūrė B. Netanyahu, turėdamas omenyje didelį sieną kertančių tunelių tinklą, kurį palestiniečių kovotojai naudoja, kad prasiskverbtų į pietų Izraelį.

Gazos kovotojai nukovė penkis žydų karius

Kovotojai iš Gazos pirmadienį tuneliu pateko į Izraelį ir per susirėmimą netoli Nahal Ozo kibuco pasienyje su Gazos Ruožu nukovė penkis žydų karius, pranešė kariškiai.

„Kariai žuvo per mūšį, kai teroristai pamėgino surengti ataką pasinaudodami tuneliu, kuris iš Gazos Ruožo veda į Nahal Ozą. Kariai sužlugdė jų mėginimą, kai identifikavo būrį ir neutralizavo vieną iš teroristų“, – rašoma antradienį kariuomenės paskelbtame pareiškime.

Po šio incidento tą dieną žuvusių žydų karių skaičius padidėjo iki dešimties.

Izraelis liepos 8 dieną pradėjo didelę aviacijos reidų kampaniją, siekdamas numalšinti palestiniečių kovotojų raketų ugnį, o liepos 17-ąją išplėtė puolimą, pradėdamas antžeminių pajėgų operaciją, kurios tikslas – sunaikinti tunelius.

Kai Izraelis pradėjo puolimą Gazos Ruože, per karinį konfliktą jau žuvo 53 žydų kariai ir beveik 1 100 palestiniečių, daugiausia civilių Gazos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi