Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.28 20:42

Prieš buvusį Gruzijos prezidentą M. Saakašvilį pradėta baudžiamoji byla

ELTA 2014.07.28 20:42

Gruzijos prokurorai pradėjo baudžiamąją bylą prieš buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį, informuoja „Reuters“.

Gruzijos prokurorai pradėjo baudžiamąją bylą prieš buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį, informuoja „Reuters“.

Prieš dvejus metus parlamento rinkimuose pralaimėjus jo politinei partijai, M. Saakašvilis iš Gruzijos išvyko pernai, kai daugelis valdžioje buvusių pareigūnų, įskaitant ir premjerą, buvo suimti, juos apkaltinus korupcija bei įgaliojimų viršijimu. Pats M. Saakašvilis kaltinamas neteisėtu protestuotojų išvaikymu jėga 2007 metais, taip pat davus nurodymą užimti vieno televizijos kanalo patalpas. 46-erių metų buvęs prezidentas pirmadienį turėjo atvykti į Tbilisį apklausai savo buvusių politinių sąjungininkų bylose, tačiau M. Saakašviliui nepasirodžius, prokurorai paskelbė apie jam iškeltą bylą. Savo socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje M. Saakašvilis paskelbė, kad kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

„Tikrai neketinu dalyvauti šiame farse“, – rašė buvęs prezidentas, valdančiąją Gruzijos koaliciją įspėjęs, jog bandymai susidoroti su buvusiais pareigūnais pakenks šalies santykiams su Vakarais.

Anot M. Saakašvilio, dabartinė „Gruziniškos svajonės“ koalicija pateiktais kaltinimais siekia „numaldyti Rusiją“, su kuria Gruzija trumpai kariavo 2008 m. Vakarų šalys išreiškė susirūpinimą, jog dabartinė Tbilisio valdžia taiko selektyvų teisingumą buvusiems šalies politiniams lyderiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi