Pasaulyje

2012.09.28 12:01

Izraelio premjeras ragina nubrėžti „raudoną liniją“ Iranui

ELTA2012.09.28 12:01

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ragino pasaulį nubrėžti „raudoną liniją“ Iranui dėl šalies branduolinės programos, skelbia BBC.  

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ragino pasaulį nubrėžti „raudoną liniją“ Iranui dėl šalies branduolinės programos, skelbia BBC.

Savo kalboje Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje B. Netanyahu sakė, jog laiko lieka vis mažiau, kad Teheranas būtų sustabdytas nuo urano sodrinimo, kurio pakaktų sukurti branduolinei bombai.

Izraelis ir Vakarų šalys įtaria, kad Iranas siekia sukurti tokio galingumo ginklą. Teheranas tvirtina, kad jo programa taiki.

B. Netanyahu sakė kasmet vykstančios Generalinės Asamblėjos nariams, kad Iranas iki kitų metų vidurio gali turėti pakankamai medžiagos, reikalingos sukurti branduolinei bombai, todėl būtina pasiųsti aiškią žinią siekiant sustabdyti Teheraną nuo jo ketinimų.

„Raudona linija neprives prie karo, tai užkirs kelią karui, – sakė Izraelio premjeras. – Niekas labiau pasaulio nestato į pavojų kaip branduoliniais ginklais apsiginklavęs Iranas“.

Anot B. Netanyahu, per pastaruosius septynerius metus įvestos sankcijos nepadarė įtakos Teherano programai. Jis teigė esąs įsitikinęs, kad „Iranas, susidūręs su aiškia raudona linija, nusileistų“.

Be kita ko, premjeras sakė esantis užtikrintas, kad JAV ir Izraelis šiuo klausimu galėtų sudaryti bendrą veiksmų planą.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.