Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Per tris Izraelio puolimo savaites Gazoje žuvo 1037 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Nuo Izraelio tankų ugnies pirmadienį Gazos Ruože žuvus dviem žmonėms, tarp jų keturmečiui berniukui, palestiniečių aukų skaičius Izraelio puolimo 21-ąją dieną, kaip nurodo medikai, pasiekė 1 037.

Nuo Izraelio tankų ugnies pirmadienį Gazos Ruože žuvus dviem žmonėms, tarp jų keturmečiui berniukui, palestiniečių aukų skaičius Izraelio puolimo 21-ąją dieną, kaip nurodo medikai, pasiekė 1 037.

Kaip informavo palestiniečių gelbėjimo tarnybų atstovas spaudai Ashrafas al Qudra, ketverių metų Samih Idžneidas žuvo, kai iš izraeliečių tanko paleistas sviedinys pataikė į namą rajone į rytus nuo Džabalijos, kur neseniai įsiplieskė susirėmimai tarp Izraelio karių ir „Hamas“ kovotojų.

Jis pridūrė, kad per šį apšaudymą tame pačiame rajone žuvo dar vienas žmogus.

Aukų pareikalavęs apšaudymas įvyko tuo metu, kai, musulmonams ėmus švęsti pirmąją Ramadano pabaigą žyminčios Id al Fitro šventės dieną, abi konflikto pusės pradėjo laikytis neoficialių paliaubų.

Anksčiau pirmadienį nuo sužeidimų mirė dar trys žmonės, todėl bendras pirmadienio aukų skaičius pasiekė penkis, nurodė A. al Qudra.

Nuo intensyvios Izraelio oro kampanijos pradžios liepos 8 dieną ir liepos 17 dieną prasidėjusios antžeminės operacijos, dar daugiau kaip 6 200 palestiniečių buvo sužeisti.

Jungtinių Tautų (JT) Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) duomenimis, paskelbtais sekmadienį, bendras žuvusiųjų skaičius yra 999, įskaitant mažiausiai 760 civilius asmenis, iš kurių savo ruožtu 226 yra vaikai.

Be to, OCHA skaičiavimais, iš 6 233 sužeistų žmonių skaičiaus 1 949 sudaro vaikai.

OCHA taip pat nurodė, kad dėl karinių veiksmų 215 000 palestiniečiai tapo vidaus pabėgėliais.

Kruvinas konfliktas taip pat pareikalavo 43 Izraelio karių, kurie visi žuvo prasidėjus antžeminei operacijai, gyvybių. Be to, per apšaudymus raketomis Izraelyje žuvo du civiliai asmenys ir žemės ūkio darbuotojas iš Tailando.

Nuo liepos 8 dienos, kai Izraelis pradėjo operaciją „Apsauginis skardis“ (Protective Edge), armija, jos pačios duomenimis, jau atakavo 3 870 taikinius Gazos Ruože.

Tuo tarpu kovotojai į žydų valstybės teritoriją paleido maždaug 2 tūkst. raketų, iš kurių apie 500 numušė Izraelio priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ (Iron Dome).

Nuo vidurnakčio į Izraelį buvo paleista tik viena raketa, kuri nukrito į pietinį Aškelono miestą, bet nepadarė jokios žalos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi