Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.28 17:09

Ukrainos vyriausybės pajėgos užėmė dalį Malaizijos lainerio sudužimo teritorijos

LRT.lt, BNS 2014.07.28 17:09

Ukrainos armija užėmė dalį didelės teritorijos šalies rytuose, kurioje yra išsibarsčiusios sudužusio Malaizijos keleivinio lainerio nuolaužos, pirmadienį pranešė prorusiški sukilėliai.  

Ukrainos armija užėmė dalį didelės teritorijos šalies rytuose, kurioje yra išsibarsčiusios sudužusio Malaizijos keleivinio lainerio nuolaužos, pirmadienį pranešė prorusiški sukilėliai.

„Ukrainiečiai užėmė dalį katastrofos vietos“, – sakė separatistinės Donecko liaudies respublikos „pirmasis premjero pavaduotojas“ Vladimiras Antiufejevas.

Ukrainos pajėgos anksčiau pirmadienį pranešė, kad jos su prorusiškais sukilėliais kaunasi dėl kontrolės keliuose miestuose aplink teritoriją rytų Ukrainoje, kurioje buvo numuštas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvas.

Kijevo vykdomos „antiteroristinės operacijos“ spaudos tarnyba nurodė, kad Ukrainos kariai „įžengė“ į Šachtarsko ir Torezo miestus ir kad „tęsiasi mūšiai dėl visiško išvadavimo“ Pervomaisko ir Snižnės miesteliuose.

Sukilėliai, kuriuos Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkai kaltina liepos 17 dieną numušus Malaizijos lainerį, akylai saugo tragedijos vietą, nepaisydami tarptautinės bendrijos susirūpinimo, jog gali būti bandoma kišti nagus prie galimų įkalčių.

Tarptautinė neginkluotų policijos pareigūnų komanda pirmadienį antrą dieną iš eilės nesugebėjo pasiekti oro bendrovės „Malaysian Airlines“ keleivinio lėktuvo sudužimo vietos, kur saulėje dar genda kai kurių iš 298 žuvusiųjų nesurinkti palaikai.

Kaip pranešama, Australijos ir Nyderlandų policijos bei teismo medicinos ekspertų grupė buvo priversta sustoti Šachtarsko mieste, esančiame už maždaug 30 kilometrų nuo vietos, kur nukrito tas numuštas laineris.

Savo ruožtu V.Antiufejevas užsipuolė Kijevą, kad nepaisydamas tarptautinių ekspertų ketinimo atvykti į teritoriją, kurioje sudužo laineris, jis pradėjo šios vietos atsikovojimo operaciją.

V. Antiufejevas taip pat pažymėjo, kad vyriausybės pajėgų šaudymas „niokoja teritorijos, kurioje yra išsibarsčiusios lėktuvo nuolaužos, dalis.“

Be to, V. Antiufejevas pripažino, kad sukilėlių kovotojų padėtis „yra, jokia paslaptis, labai komplikuota.“

Šturmuoja miestus aplink Malaizijos lainerio sudužimo vietą

Taip pat pranešama, kad Ukrainos pajėgos pirmadienį kovėsi su prorusiškais sukilėliais dėl kontrolės keliuose miestuose aplink teritoriją Rytų Ukrainoje, kurioje buvo numuštas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvas. Apie tai skelbiama kariuomenės pranešime.

Ukrainos kariai „įžengė“ į Šachtarsko ir Torezo miestus, taip pat „tęsiasi mūšiai dėl visiško išvadavimo“ Pervomaisko ir Snižnės miesteliuose, nurodė vyriausybės vykdomos „antiteroristinės operacijos“ spaudos tarnyba.

Vyriausybės pajėgoms tęsiant kampaniją prieš prorusiškus sukilėlius, per naktį vykusius susirėmimus Rytų Ukrainoje žuvo bent trys civiliai, nurodė pareigūnai.

Dėl intensyvių susirėmimų prie lėktuvo katastrofos vietos tarptautiniai stebėtojai kol kas negali patekti į teritoriją, kurioje jis nukrito.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi