Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.28 10:16

Olandijos premjeras: tarptautinė karinė misija MH17 lainerio sudužimo vietoje – nerealistiška

BNS 2014.07.28 10:16

Tarptautinė karinė misija, kurios tikslas būtų apsaugoti Malaizijos lainerio sudužimo vietą prorusiškų sukilėlių kontroliuojamoje rytų Ukrainos teritorijoje, šiuo metu yra nereali, sekmadienį pranešė Olandijos premjeras Markas Rutte.

Tarptautinė karinė misija, kurios tikslas būtų apsaugoti Malaizijos lainerio sudužimo vietą prorusiškų sukilėlių kontroliuojamoje rytų Ukrainos teritorijoje, šiuo metu yra nereali, sekmadienį pranešė Olandijos premjeras Markas Rutte.

„Tarptautinei misijai įgyti karinį pranašumą toje teritorijoje, kaip rodo mūsų išvados, nėra realistiška“, – M. Rutte sakė žurnalistams Hagoje, pabrėždamas, kad tame regione veikia gerai ginkluoti separatistai ir kad jis yra šalia sienos su Rusija.

„Net jeigu prisiimtume didelius karinius įsipareigojimus – netgi tada įgyti karinį pranašumą būtų nerealu“, – pridūrė M. Rutte, vykstant diskusijoms, kaip būtų galima apsaugoti oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo sudužimo vietą, kad iš jos pavyktų išgabenti ten dar likusius palaikus, o katastrofos tyrėjai galėtų atlikti savo darbą.

M. Rutte sakė, kad svarstomos visos galimybės ir kad saugumo padėtis vertinama kiekvieną dieną.

Smarkus artilerijos bombardavimas aplink MH17 sudužimo vietą sekmadienį privertė Olandijos ir Australijos policijos pareigūnus atsisakyti planų nuvykti į tą teritoriją.

Neginkluotų teisėsaugos pareigūnų kontingentas planavo atvykti į katastrofos vietą praėjus dešimčiai dienų po lėktuvo sudužimo, sudarius su sukilėliais susitarimą, kad bus leista atlikti smarkiai vėluojantį tyrimą.

Tačiau tarptautiniai stebėtojai, turėję lydėti pareigūnus, staigiai atsisakė savo planų, žlugus netvarioms paliauboms tarp vyriausybės pajėgų ir sukilėlių, veikiančių aplink tą teritoriją, kur dalis iš 298 katastrofos aukų palaikų tebėra likę ir pūna vasaros saulėkaitoje.

Daugiau negu 200 žuvusiųjų palaikai jau išsiųsti į Nyderlandus, kur vyks jų atpažinimas. Olandija per katastrofą prarado 193 savo piliečius, o jos ekspertai vadovauja priežasčių tyrimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi