Pasaulyje

2014.07.27 20:52

Prie sienos su Ukraina – du batalionai iš Čečėnijos

15min.lt2014.07.27 20:52

Rusija toliau telkia kariuomenę prie sienos su Ukraina, į Rostovą prie Dono atvyko du batalionai su samdiniais iš Čečėnijos, skelbia unian.net.

Rusija toliau telkia kariuomenę prie sienos su Ukraina, į Rostovą prie Dono atvyko du batalionai su samdiniais iš Čečėnijos, skelbia unian.net.

Apie tai informavo Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenko.

Jis informavo, kad prie sienos su Ukraina sutelkti du batalionai iš Čečėnijos, taip pat jog čia telkiama ir vis daugiau karinės technikos. Kartu jis pranešė, kad neturima duomenų, jog per pastarąją parą karinė technika būtų kirtųsi Ukrainos sieną.

Išlaisvino Šachtiorską

Teroristai Horlivkoje chaotiškai iš granatsvaidžių apšaudo gyvenamuosius kvartalus. Ukrainos kariuomenė sunaikino separatistų įrengtus kontrolės postus ir puola visame mieste, skelbia unian.net.

Ukrainos kariuomenė teigia turinti informacijos, kad teroristai grasina šturmo atveju susprogdinti du svarbius infrastruktūros objektus.

Ukrainiečiai išlaisvino Šachtiorsko miestą. Miesto gatvėse girdėti reti šūviai. 

Žuvo 20–30 taikių gyventojų

Šiuo metu Ukrainos kariuomenė yra prie Horlivkos, kur kaunasi su teroristais. A. Lysenko teigimu, Ukrainos kariuomenei greito manevro ir galingo puolimo metu pavyko neutralizuoti 8 vienetus karinės technikos ir nukauti daugiau kaip dvidešimt kovotojų.

Manoma, kad Rusijos kariuomenė artimu metu yra pasiruošusi suteikti artilerinę paramą Ukrainoje kovojantiems teroristams.

Unian.net praneša, kad  Horlivkoje mūšiai persikėlė ir į miesto centrą. Vietoje dirbantys žurnalistai skelbia, kad žuvo ir apie 20–30 taikių gyventojų. Vienas sprogmuo sprogo netoli gimdymo namų.

„Žmonės slepiasi rūsiuose“, – pranešė korespondentas. Vietos gyventojai sako, kad separatistai nuolatos keičia savo dislokacijos vietą, stengiasi pasirinkti vietas, kur yra daugiau žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.