Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.27 16:12

„Costa Concordia“ pasiekė Genujos uostą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2014.07.27 16:12

Italijos kruizinis laivas „Costa Concordia“ šiandien bus atplukdytas į Genujos uostą, kur bus supjaustytas kaip metalo laužas. Nuvilkti jį nuo Džiljo salos iki Genujos užtruko keturias dienas.

Italijos kruizinis laivas „Costa Concordia“ šiandien bus atplukdytas į Genujos uostą, kur bus supjaustytas kaip metalo laužas. Nuvilkti jį nuo Džiljo salos iki Genujos užtruko keturias dienas.

Laivo iškėlimas buvo iki šiol viena didžiausių tokių operacijų.

Paskutines beveik 300 metrų ilgio buvusio prabangaus kruizinio laivo „Costa Concordia“ manevrų valandas stebi būrys technikų, smalsuolių, keturi šimtai žurnalistų iš viso pasaulio, o pasveikinti į uostą atplaukusį laivą atvyks ir šalies premjeras Matteo Renzi.

Prieš pustrečių metų nuskendusio laivo patraukimo darbus koordinuojantis Italijos civilinės saugos departamento vadovas Franco Gabrielli sakė, kad šiandien Italija padės tašką jai labai svarbioje istorijoje.

Tačiau pabrėžė, kad nors precedentų neturintys laivo gelbėjimo ir patraukimo darbai vyko sklandžiai, džiaugtis nėra kuo, nes už viso to slypi 33 žmonių gyvybes nusinešusi ir daugiau kaip 4 tūkstančių žmonių gyvenimus sukrėtusi tragedija.

2012 metų sausį „Costa Concordia“ atsitrenkė į uolas prie Viduržemio jūroje esančios Džiljo salos krantų. Per avariją žuvo 33 žmonės.

Laivo kapitonas Francesco Schettino neigia kaltinimus dėl netyčinės žmogžudystės ir pasitraukimo iš laivo. Jam gresia 20 metų kalėjimo.

Laivo iškėlimo ir nuvilkimo operacija kainuos apie1,5 milijardo eurų.

Ankstyvą sekmdienio rytą didžiausias nuskendęs kruizinis laivas Costa Concordia atplaukė į Genują, kur bus supjaustytas metalo laužui. Prieš beveik devynerius metus iš to paties uosto naujai pastatytas prabangus laivas buvo iškilmingai išlydėtas į pirmąją savo kelionę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi