Pasaulyje

2012.09.27 16:28

Ispanijos žurnalas išspausdino pranašo Mahometo karikatūrą

ELTA2012.09.27 16:28

Ispanijos politinės satyros žurnalas „El Jueves“ ant savo viršelio išspausdino musulmonų pranašo Mahometo karikatūrą. 

Ispanijos politinės satyros žurnalas „El Jueves“ ant savo viršelio išspausdino musulmonų pranašo Mahometo karikatūrą.

Visai neseniai musulmonų pasaulį sukrėtė protestai dėl JAV sukurto filmo ir Prancūzijoje išspausdintų karikatūrų, kuriomis neva įžeidžiamas islamas.

Naujausias „El Jueves“ numeris pasirodė trečiadienį. Ant viršelio puikuojasi karikatūra, kurioje vaizduojami policijos nuovadoje išrikiuoti musulmonai, o antraštė skelbia „Bet... ar kas nors žino kaip atrodo Mahometas?“

Bet kokį pranašo vaizdavimą musulmonai laiko šventvagyste. Dėl to Vakaruose prasidėjo ginčai dėl cenzūros ir žodžio laisvės.

Žurnalo „El Jueves“ redaktorė sakė, kad karikatūra buvo išspausdinta siekiant pasijuokti iš ginčytinos problemos.

„Jei Mahometo negalima vaizduoti, kaip galima žinoti, kad karikatūrose vaizduojamas būtent jis?“ – klausė redaktorė.

Praėjusią savaitę, netrukus po to, kai JAV sukurtas filmas išprovokavo neramumus Egipte, Libijoje ir kitose musulmoniškose šalyse, Prancūzijos žurnalas „Charlie Hebdo“ išspausdino pranašo Mahometo karikatūras. Per vieną iš pirmųjų filmo išprovokuotų protestų Libijoje žuvo JAV ambasadorius ir dar trys amerikiečiai. Per protestus Pakistane praėjusį penktadienį žuvo 15 žmonių.

Ispanijos ambasada trečiadienį savo piliečius Egipte ragino būti atsargius dėl galimos reakcijos į karikatūrą, bet nepranešė, ar Ispanija sustiprins atstovybių saugumą kitose arabų šalyse.