Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Izraelis atnaujino karinę operaciją Gazos Ruože

BNS, ELTA2015.09.08 13:45

Sekmadienį Izraelis atnaujino karinę operaciją Gazos Ruože, praneša AFP.

Sekmadienį Izraelis atnaujino karinę operaciją Gazos Ruože, praneša AFP.

Tai buvo padaryta po Izraelio teritorijos apšaudymo raketomis. „Judėjimui „Hamas“ šiurkščiai pažeidus paliaubas, Izraelio armija atnaujina puolamuosius veiksmus“, – parašė savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ oficialus armijos atstovas PeterIS Lerneris.

AFP priduria, kad, sekmadienį atnaujinus smūgius Gazos Ruožui, jau žuvo trys palestiniečiai.

„Hamas“ sutinka su 24 valandų humanitarinėmis paliaubomis

„Hamas“ sekmadienį pavėluotai paskelbė, kad sutiko su 24 valandų humanitarinėmis paliaubomis, – netrukus po to, kai Izraelis pranešė po dienos pertraukos atnaujinantis karo veiksmus Gazos Ruože.

„Reaguojant į JT (Jungtinių Tautų) intervencijos prašymą stebėti situaciją, ... pasipriešinimo frakcijos sutarė, kad 24 valandų humanitarinės paliaubos prasidės 14 val. (ir Lietuvos laiku)“, – sakoma „Hamas“ atstovo Sami Abu Zuhri pareiškime.

S. A. Zuhri sakė, kad ugnis bus nutraukta prieš tris dienas truksiančią musulmonų šventę Id al Fitrą, kuria baigiasi šventasis Ramadano mėnuo ir kuri tikriausiai prasidės pirmadienį.

Izraelis į tai kol kas nereagavo, Gazos Ruožas, įskaitant Gazos miestą, buvo toliau atakuojamas.

Gazos Ruože žuvusiųjų skaičius perkopė1 000

Gazos Ruože per paliaubas iš namų griuvėsių ištraukus dar daugiau kaip 100 lavonų, žuvusiųjų skaičius šeštadienį viršijo tūkstantį, pranešė medikai.

Šiurpi riba buvo peržengta 19-tą konflikto tarp Izraelio ir palestiniečių judėjimo „Hamas“ dieną, per 12 valandų trukusias paliaubas, kurios sudarė sąlygas Gazos Ruožo gyventojams patikrinti savo namų griuvėsius.

Anksčiau „Hamas“ atmetė ugnies nutraukimo pratęsimą

„Hamas“ sekmadienį anksti ryte atmetė Izraelio sprendimą 24 valandoms pratęsti ugnies nutraukimą Gazos Ruože ir sakė, kad Izraelio tankai visų pirma turi atsitraukti iš šios palestiniečių teritorijos.

„Joks humanitarinis ugnies nutraukimas negalioja be Izraelio tankų atsitraukimo iš Gazos Ruožo ir galimybės gyventojams grįžti į savo namus, o greitosios pagalbos automobiliams, vežantiems lavonus, – laisvai važinėti po Gazos (Ruožą)“, – sakoma „Hamas“ atstovo Fawzi Barhumo pareiškime.

Per apšaudymą netoli Gazos Ruožo žuvo Izraelio karys

Izraelio armija sekmadienį pranešė, kad netoli Gazos Ruožo žuvo vienas jos karys ir kad bendras karių, žuvusių nuo operacijos pradžios liepos 8 dieną, skaičius padidėjo iki 43.

„Karys žuvo (sprogus) sviediniui, kuris buvo paleistas iš Gazos Ruožo į Izraelio teritoriją“, – sakė armijos atstovė.

Šis pranešimas pasirodė po to, kai Izraelis, kuris Gazos Ruože vykdo triuškinamą puolimą, 24 valandoms iki sekmadienio 21 val. Grinvičo (24 val. Lietuvos) laiku pratęsė ugnies nutraukimą.

Tačiau „Hamas“ atnaujino apšaudymą raketomis ir perspėjo, kad joks ugnies nutraukimas negalios be Izraelio tankų atsitraukimo.

Nuo šeštadienio vakaro iki sekmadienio ryto į Pietų Izraelį buvo paleista maždaug 20 raketų.

Vėlai šeštadienį „Hamas“ ginkluotasis sparnas iš „Ezzedine‘o al Qassamo brigados“ prisiėmė atsakomybę už raketines atakas prieš Pietų Izraelį ir Tel Avivą, iškart po to, kai baigėsi pradinis 12-os valandų ugnies nutraukimas, kurio laikėsi abi konflikto šalys.

Vienašališkas Izraelio sprendimas pratęsti ugnies nutraukimą signalizavo puolimo Gazos Ruože, kuris per mažiau nei tris savaites pareikalavo daugiau kaip 1 tūkst. palestiniečių gyvybių, pauzę.

Per tą patį periodą žuvo ir 43 Izraelio kariai ir trys civiliai gyventojai Izraelyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt