Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Australijos premjeras: Malaizijos lėktuvo katastrofos vietoje dar yra žmonių palaikų

BNS2015.09.08 13:45

Praėjus daugiau kaip savaitei po „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo numušimo sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje, katastrofos vietoje vis dar yra žmonių palaikų, šeštadienį sakė Australijos premjeras Tony Abbottas.

Praėjus daugiau kaip savaitei po „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo numušimo sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje, katastrofos vietoje vis dar yra žmonių palaikų, šeštadienį sakė Australijos premjeras Tony Abbottas.

Dauguma iš 298 žuvusių žmonių buvo olandai, bet tarp žuvusiųjų taip pat yra 28 Australijos piliečiai ir devyni nuolatiniai jos gyventojai (ne piliečiai).

T. Abbottas siunčia į Nyderlandus 190 Australijos federalinės policijos pareigūnų ir nedidelę Australijos gynybinių pajėgų (AGP) narių grupę dalyvauti planuojamoje olandų vadovaujamoje operacijoje katastrofos vietai apsaugoti.

„Vakar Australijos pareigūnai vėl galėjo patekti į tas vietas, – sakė T. Abbottas. – Tame rajone aiškiai yra nepaimtų palaikų. Ir dėl to dar svarbiau, kad į katastrofos vietą būtų išsiųsta tarptautinė komanda.“

Klausinėjamas apie susirūpinimą dėl karių siuntimo į neramų Ukrainos regioną, T. Abbottas pabrėžė, kad Australijos dalyvavimu planuojamoje misijoje siekiama tik apsaugoti palaikus ir padėti tyrimui.

„Tai, pabrėžiu, yra humanitarinė misija. Kiti gali įsitraukti, jei nori, į Rytų Europos politiką, o mūsų vienintelis rūpestis yra pasiimti savo žuvusiuosius ir parvežti juos namo“, – sakė jis.

„Kai imamasi didelių humanitarinių pastangų, kaip mes, naudotis AGP pagalba yra normalu ir natūralu, daugelio valstybių gynybos pareigūnų jau yra įvykio vietoje“, – sakė jis ir nurodė, kad tarp jų yra olandų ir Malaizijos kariškių.

Pasak T. Abbotto, su kiekviena diena, kai katastrofos vieta nėra apsaugota, didėja kišimosi rizika, o palaikų būklė blogėja dėl stichijų poveikio.

„Taigi, mes norime tai padaryti taip greitai, kaip leidžia žmogaus jėgos, ir todėl mes dabar nagrinėjame visas galimybes“, – pridūrė jis.

Premjeras dar sakė, kad skrydžio MH17 aukos, kurios buvo pakrautos į traukinį ir išvežtos į Charkovą, vėliau šeštadienį bus išskraidintos į Olandiją atpažinimo procesui ir rengimui pargabenti į tėvynę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.