Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

ES paskelbė naujas sankcijas Rusijai

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) šeštadienį paskelbė, kad išplėtė savo sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens konflikto draskomoje Ukrainoje, įtraukdama į „juoduosius“ sąrašus žvalgybos vadovus.

Europos Sąjunga (ES) šeštadienį paskelbė, kad išplėtė savo sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens konflikto draskomoje Ukrainoje, įtraukdama į „juoduosius“ sąrašus žvalgybos vadovus.

Naujame 15 žmonių ir 18 juridinių asmenų, kuriems taikomi turto įšaldymas ir kelionių draudimas, sąraše yra saugumo tarnybos FST direktorius Aleksandras Bortnikovas ir Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas Michailas Fradkovas, pranešė ES oficialusis laikraštis „Official Journal“.

Į sąrašą taip pat įtrauktas Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas. Iš viso išplėstame sąraše yra 87 fiziniai ir 20 juridinių asmenų.

A. Bortnikovas ir M. Fradkovas, kurie abu yra Rusijos saugumo tarybos nariai, įtraukti dėl to, kad „dalyvauja formuojant Rusijos vyriausybės politiką, keliančią pavojų Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei“, nurodoma „Official Journal“.

R. Kadyrovas „padarė pareiškimų, kuriais parėmė neteisėtą Krymo aneksiją ir ginkluotą sukilimą Ukrainoje“.

Laikraštyje nurodoma, kad Čečėnijos lyderis taip pat „išreiškė savo pasirengimą nusiųsti į Ukrainą 74 tūkst. čečėnų savanorių“, jeigu to bus paprašyta.

Sąraše taip pat yra Rusijos saugumo tarybos (RST) sekretorius Nikolajus Patruševas, RST vadovo pavaduotojas Rašidas Nurgalijevas, RST narys Borisas Gryzlovas, FST 5-osios valdybos vadovas Sergejus Beseda, Valstybės Dūmos deputatas Michailas Degtiariovas, Krasnodaro krašto gubernatorius Aleksandras Tkačiovas.

Ribojančios priemonės taikomos ir vadinamųjų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų administracijos pareigūnams.

Sąraše yra ir karinės separatistų struktūros: „Donbaso liaudies kariuomenė“, „Pietryčių armija“, „Lugansko gvardija“, batalionas „Vostok“.

Tarp juridinių asmenų, įtrauktų į sankcijų sąrašą, yra kelios bendrovės, turinčios būstines Kryme, kurį Rusija aneksavo kovo mėnesį.

Tarp sąraše paskelbtų įmonių yra Sevastopolio jūros uostas, Kerčės jūrų uostas, Kerčės perkėla, Krymo įmonė „Universal-Avia“, sanatorija „Nižniaja Oreanda“, Azovo likerių ir degtinės gamykla, agrarinis susivienijimas„Massandra“, Nacionalinis vynuogynų ir vyno institutas „Magarač“, šampanizuotų vynų gamykla „Novy svet“.

Naujajame sąraše, kuris turi būti baigtas antradienį, gali būti ir Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimų oligarchų, sakė šaltiniai diplomatiniuose sluoksniuose.

28 narių ES taip pat yra pasirengusi nuo kitos savaitės įvesti sankcijas ekonomikos sektoriams, dėl prieigos prie finansų rinkų, ginklų prekybos, energetikos technologijų ir, taip pat, technologijų, kurias galima naudoti ir civiliniais, ir kariniais tikslais.

ES nelabai troško įvesti griežtesnes ekonomines sankcijas, kurias rėmė Vašingtonas, bet po to, kai, kaip manoma, Rytų Ukrainos prorusiški sukilėliai rusų gamybos raketa numušė keleivinį „Malaysia Airlines“ lėktuvą, požiūrį teko keisti, nors nesutarimų dar liko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi